Targi w Polsce Targi, festiwale

Święto Dobrej Książki rozpoczęte!

Rozpoczęły się 26. Targi Wydawców Katolickich. Potrwają do niedzieli 26 września. Organizator zaprasza do Arkad Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.


Jadąc dziś na Targi drżałem, czy po tych dwóch latach przerwy w organizacji stacjonarnych targów, nie będzie na nich pusto. Teraz w już wiem, że czytelnicy nie zawiedli, że czekali na to spotkanie. Czujemy, że Targi są bardzo potrzebne – przyjmowane z radością i miłością przez czytelników, którzy dopisali już w pierwszych godzinach naszego wydarzenia – stwierdził podczas uroczystości otwarcia Targów ks. Roman Szpakowski SDB, ich dyrektor i prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

Z kolei, jak czytamy w liście skierowanych do organizatorów Targów przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę: Zagrożenie epidemiczne spowodowało zmiany w naszym codziennym życiu i dotknęło wielu sfer gospodarki, w tym branży wydawniczej i księgarskiej. Tym bardziej pragnę wyrazić głęboką nadzieję, że mimo trudności związanych z pandemią najbliższe lata będą dobrym czasem dla książki oraz wszelkich osób zajmujących się działalnością wydawniczą. Cieszę się, że wydawcy katoliccy stanowią w tym gronie tak liczną i silną grupę. Potrzebujemy dziś książek wartościowych, budzących nadzieję, wzajemną życzliwość i poczucie wspólnoty.

Istotą Targów jest spotkanie czytelnika i wartościowej książki. Właśnie do tej misji Targów nawiązał Gianfranco Kardynał Ravasi, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury, który do uczestników naszego wydarzenia skierował specjalne przesłanie. Czytamy w nim m.in.: Na przestrzeni ostatniej dekady z satysfakcją i podziwem obserwuję rozwój Targów i transformację jaką przeszły. Są niezwykłym źródłem inspiracji dla czytelników poszukujących bodźców intelektualnych i duchowych.

Tym razem tradycyjną formułę „Targi Wydawców uważam za otwarte” wygłosił biskup Marian Florczyk, członek Papieskiej Rady ds. Kultury, dając początek wydarzeniu, które w kolejnych dniach stanie się okazją do spotkania czytelników z ich ulubionymi autorami i najciekawszymi książkami religijnymi wydanymi w ostatnich latach.

Tradycyjnie podczas oficjalnego otwarcia Targów ogłoszono laureatów konkursu o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2021. Gala wręczenia Nagrody odbędzie się w sobotę 25 września o godz. 19.30 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego (ul. Długa 13/15, Warszawa).

Więcej informacji na na stronue Stowarzyszenia Wydawców Katolickich: www.swk.pl

(info Targi Wydawców Katolickich)


Dodaj komentarz