Konkursy Najlepsze książki/plebiscyty

Nagroda Publiczności – głosujemy na najciekawszą publikację 29. Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej

W tym roku po raz pierwszy organizatorzy Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej prezentują w Internecie wszystkie publikacje przesłane na tegoroczny, 29 już Przegląd. Na stronie przegladksiazki.pl w zakładce „Publikacje zgłoszone 2021” znajdziemy książki wraz z krótką o nich informacją.

Zgodnie z zapowiedzią, oprócz nagród regulaminowych, PTTK wprowadziło dodatkowe wyróżnienie, Nagrodę Publiczności, która zostanie przyznana przez internautów w plebiscycie na najciekawszą publikację biorącą udział w tegorocznym Przeglądzie.

29 Ogólnopolski Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej jest imprezą cykliczną, promującą książki krajoznawcze i turystyczne przekazujące wiedzę o bogactwie i dorobku kulturowo-historycznym naszego kraju. 29 edycję Przeglądu objęły patronatem instytucje związane z książką i turystyką w Polsce, m.in.: Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Polska Organizacja Turystyczna, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Muzeum Sportu i Turystyki, Poznaj Swój Kraj, wydawca.com.pl, TTG Central Europe. Przegląd zostanie rozstrzygnięty przez jury, ekspertów, którzy ocenią walory treściowe i poziom edytorski nadesłanych publikacji.

Zasady głosowania na stronie https://przegladksiazki.pl/nagroda-publicznosci-zasady.

Głosowanie ruszyło 15 października, potrwa do 15 listopada 2021 roku.

Organizatorami Przeglądu są Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Grupa MTP oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

(inf PTTK Centralna Biblioteka)


Dodaj komentarz