Konkursy literackie

konkurs na napisanie monografii o Ignacym Janie Paderewskim

Polskie Wydawnictwo Muzyczne ogłasza konkurs na napisanie monografii o Ignacym Janie Paderewskim. To wyjątkowa szansa dla debiutantów, jak i doświadczonych autorów. Nie trzeba być muzykologiem, warunkiem koniecznym jest jednak lekkie pióro i ciekawy pomysł na wciągający tekst popularnonaukowy. Na zwycięzcę czekają atrakcyjne nagrody: 10 000 zł i podpisanie umowy wydawniczej. Zgłoszenia można wysyłać do 28 lutego 2022 roku.


Nie tylko dla muzykologów!
Konkurs PWM skierowany jest do wszystkich osób, dla których pisanie to prawdziwa gratka. Pasja i detektywistyczna chęć poznania życia I.J. Paderewskiego to cechy pożądane. Liczą się ciekawe pomysły, popularnonaukowy styl, który wciągnie nie tylko znawców i pasjonatów muzyki klasycznej. Aby wziąć udział w konkursie, uczestnicy muszą zgłosić tekst czterech krótkich rozdziałów oraz konspekt całej książki. Wybrana przez jury praca zostanie wydana w lubianej serii: “Małe Monografie”.

Ignacy Jan Paderewski był wyjątkową i wielowymiarową postacią. Wydawano wprawdzie prace źródłowe i biografie tego wybitnego człowieka, ale zazwyczaj koncentrowano się na jego działalności politycznej i tylko niekiedy zahaczano o wątki muzyczne. A przecież Paderewski do pewnego momentu w życiu był głównie pianistą i kompozytorem! Naszą ambicją jest przybliżenie zarówno jego dzieł muzycznych, wybitnej aktywności pianistycznej, ale nie chcemy pominąć jego znaczenia dla polskiej historii. Dlatego ogłaszamy konkurs, którego efektem ma być popularna, atrakcyjnie napisana, niewielkich rozmiarów, ale jednak rzetelna monografia Paderewskiego. Zapraszamy do udziału wszystkich ludzi pióra.

dr Daniel Cichy, dyrektor – redaktor naczelny PWM

Kto oceni?
Jury konkursu to znawcy i admiratorzy życia i twórczości I.J. Paderewskiego. Doskonale władają piórem, dzięki czemu zyskali uznanie w świecie kultury. Nadesłane prace będą oceniać: Justyna Szombara – muzykolożka, znawczyni życia i twórczości I.J. Paderewskiego, Danuta Gwizdalanka – poczytna autorka książek o wielkich kompozytorach, Antonii Libera – pisarz, autor należącej do kanonu polskiej literatury powieści: Madame, Małgorzata Małaszko-Stasiewicz – dyrektor Programu Drugiego Polskiego Radia oraz Daniel Cichy – dyrektor – redaktor naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Na koniec – esencja!
Główna nagroda w konkursie to 10 000 zł oraz podpisanie umowy wydawniczej z Polskim Wydawnictwem Muzycznym. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie konkurs.malemonografie.pl i przesłać go wraz z fragmentem pracy i konspektem na adres: malemonografie@pwm.com.pl.

Na zgłoszenia PWM czeka do 28 lutego 2022 roku, a zwycięzcę poznamy 13 maja 2022 roku!

Więcej na konkurs.malemonografie.pl

(info PWM)

Dodaj komentarz