Publikacje elektroniczne Różne Rynek wydawniczy

Opowiadania Brunona Schulza w Czwórce

Z okazji obchodów Roku Brunona Schulza, od 1 do 28 lutego Czwórka podczas audycji „Stacja kultura” o godz. 10.45 wyemituje wybrane przez Teatr Polskiego Radia opowiadania pisarza. Przeczyta je Mateusz Rusin, aktor Teatru Narodowego.


Rok 2022 ustanowiono Rokiem Brunona Schulza, jak czytamy w uchwale Senatu, „człowieka o niezwykłej wyobraźni, inteligencji i kreatywności, piszącego z podziwem o Józefie Piłsudskim, zaprzyjaźnionego z najwybitniejszymi polskimi pisarzami, artysty o żydowskich korzeniach, który – wraz z Julianem Tuwimem i Antonim Słonimskim – trwale zapisał się na kartach polskiej literatury i z pewnością zasługuje na miano ambasadora polskiej kultury na świecie”. W 2022 roku przypada 130. Rocznica urodzin i 80. rocznica tragicznej śmierci Schulza.

W Czwórce będzie można usłyszeć opowiadania „Sanatorium pod Klepsydrą”, „Mój ojciec wstępuje do strażaków”, „Edzio”, „Dodo”, „Emeryt”. Adaptacji i wyboru dokonał Teatr Polskiego Radia.

W audycji „Stacja kultura” regularnie można usłyszeć fragmenty książek, wpisujących się w zainteresowania licealistów, maturzystów oraz miłośników dobrej literatury. W 2022 roku, w ofercie Czwórki będą w dalszym ciągu pojawiać się dzieła pisarzy polskich i zagranicznych, czytane przez najlepszych aktorów młodego pokolenia, opracowywane we współpracy z Teatrem Polskiego Radia.

Opowiadania Brunona Schulza – audycja „Stacja kultura”, pn-pt, godz. 10.45.

(info: Polskie Radio, fot.  Mateusz Rusin podczas nagrywania w Teatrze PR/fot. Kamil Jasieński, Czwórka)

Dodaj komentarz