Kalendarze

Kalendarz ścienny Arctic Paper na rok 2022

Koncern papierniczy Arctic Paper co rok zachwyca swych klientów oryginalnym kalendarzem ściennym. W tym roku nie jest inaczej.


Na stronie koncernu czytamy:

W kalendarzach Arctic Paper Polska staramy się zwrócić uwagę na sprawy dotyczące nas wszystkich.
Jeszcze w 2019 roku nikt nie spodziewał się, że cały świat stanie. Rok później wirus SARS-CoV-2 dotarł do najbardziej odległych zakątków Ziemi i wprowadził olbrzymie zmiany w naszym sposobie życia, a media zalały zdjęcia niczym z filmów katastroficznych. W jaki sposób skomentować te wydarzenia? Nawiązujące do XIX-wiecznej metodologii badawczej, zdemontowane, a następnie pieczołowicie złożone z powrotem i sfotografowane kwiaty z projektu „Disassembly” Pawła Bownika (2013) stanowią doskonałą ilustrację naszych czasów, gdy wszyscy staramy się zrekonstruować świat sprzed pandemii.


Kalendarz został wydrukowany na Munken Polar Rough 170 g/m2 i Munken Polar Board 1.7 mm na spodzie.
Autor prac: @bownikstudio
Drukarnia: Argraf
Zdjęcia: @domlewinski
Projekt: Aneta Kowalczyk @blow_up_press


Disassembly to publikacja dokumentująca cykl fotograficzny Pawła Bownika, polegający na rozczłonkowywaniu roślin i ponownym ich scalaniu. W książce znalazły się zarówno finalne zdjęcia martwych natur, ich detale, jak i kolaże oraz szkice wykonywane przez artystę na kartach książek botanicznych.

Paweł Bownik (ur. 1977, Janów Podlaski) – absolwent ASP w Pozananiu. Fotograf pracujący w obszarze sztuki wspóczesnej, realizujący rozwijane przez kilka lat projekty. W jego pracach ważne są odniesienia do kodów wizualnych, zarówno stricte fotograficznych, malarskich, jak i filmowych.

(źródła: Arctic Paper, blokmagazine.com/bownik-disassembly-2013, fot. Arctic Paper)

You need to add a widget, row, or prebuilt layout before you’ll see anything here. 🙂

Dodaj komentarz