Targi za granicą

Targi Książki w Lipsku odwołane

Po raz trzeci rok z rzędu organizatorzy Targów Książki w Lipsku zdecydowali o rezygnacji z planowanych w marcu tego znanego i cenionego spotkania ludzi książki, wydawców z czytelnikami. W uzasadnieniu czytamy, że zbyt wielu dużych wydawców zrezygnowało z udziału w nich z powodu niepewnej sytuacji pandemicznej.


W rozesłanej w środę 9 lutego informacji prasowej czytamy: Chęć bezpośrednich kontaktów na Targach Książki w Lipsku była ogromna. Jednak w ostatnich dniach z udziału zrezygnowało wielu wystawców, nie możemy więc już zagwarantować oczekiwanej jakości i zakresu treści tak dużych targów publicznych. Z tych powodów Targi Lipskie w porozumieniu z Radą Doradczą podjęły decyzję o odwołaniu połączonych targów: Lipskich Targów Książki, Manga-Comic-Con, Leipzig Reads i Antiquarian Book Fair w dniach 17-20.03.2022. Kolejne Targi Książki w Lipsku odbędą się w dniach 23-26 marca 2023 roku.

Wybrane ceremonie wręczenia nagród, takie jak Nagroda Książki Lipskiej dla Porozumienia Europejskiego 16 marca i Nagroda Lipskich Targów Książki 17 marca, odbędą się i będą transmitowane w Internecie. 

Tegoroczne targi miały się odbyć w dniach 17-20 marca.

Dodaj komentarz