Listy bestsellerów Rynek wydawniczy

Lista bestsellerów sieci Świat Książki – styczeń 2022

W styczniu, z pierwszej dziesiątki listopadowej listy bestsellerów Świata Książki pozostały tylko trzy książki. Na dziesiąte miejsce spadł z podium Wybór Annne Applebaum i Donalda Tuska. Na pierwszym miejscu znana już z listy Świata Książki Potęga podświadomości Josepha Murphy’a Summersa (Świat Książki):



1. Potęga podświadomości (wydanie nowe uzupełnione), Joseph Murphy Summers (Świat Książki): …jeden z najlepszych i najskuteczniejszych poradników, jakie kiedykolwiek napisano. Ta książka pomogła milionom ludzi na całym świecie osiągnąć upragnione cele jedynie dzięki zmianie sposobu myślenia. Teraz do rąk czytelników trafia nowe wydanie uzupełnione komentarzami z nigdy nie publikowanych prac Autora.
Rewolucyjne techniki doktora Murphy’ego opierają się na sprawdzonej zasadzie: Jeśli uwierzysz w coś bez zastrzeżeń i możesz to zobrazować w swoim umyśle, usuniesz podświadome przeszkody, które powstrzymują cię przed osiągnięciem upragnionego celu, a twoja wiara stanie się rzeczywistością.


2. Jedno życzenie, Nicholas Sparks (Albatros): Historia pierwszej miłości, której ślad pozostaje w nas na zawsze, i o decyzjach, których skutki odczuwamy przez całe życie.
Maggie Dawes nie opowiadała tej historii od lat. Dawno temu po raz pierwszy naprawdę się zakochała. Miała wtedy szesnaście lat i była daleko od domu. Wysłano ją do małej miejscowości na jednej z wysp w Karolinie Północnej, by tam oczekiwała narodzin swojego dziecka. Planowała oddać je do adopcji. Przystojny i inteligentny Bryce Trickett nie oceniał tej decyzji. Pokazał za to Maggie, jak robić dobre zdjęcia, zaszczepił w niej miłość do fotografii i do atmosfery sennych miasteczek. Ich pierwszy pocałunek był idealny. A uczucie – jedyne w swoim rodzaju.
Teraz Maggie jest słynną fotografką podróżniczą. Dzieli czas między swoją nowojorską galerię a wyprawy do najodleglejszych zakątków świata. Ale pewna rozmowa ze spotkaną na plaży kobietą wywróci jej życie do góry nogami. Maggie będzie musiała zmierzyć się z tym, co nieuniknione, lecz uświadomi sobie także, że ma jedno życzenie, które bardzo chce spełnić.


3. Projekt Riese, Remigiusz Mróz (Filia): Riese. Największy projekt nazistowskich Niemiec, którego przeznaczenie wciąż pozostaje nieznane. Niegdyś być może podziemne miasto, arka przetrwania lub fabryka, w której pracowano nad bronią jądrową – dziś atrakcja turystyczna w Górach Sowich.
Odwiedzić postanawia ją pięcioro ludzi, zupełnie nieświadomych tragedii, która ma ich spotkać. Podczas eksploracji tuneli dochodzi do trzęsienia, a stropy ulegają zawaleniu, odcinając turystów od świata i pozbawiając ich szans na ratunek. Robią wszystko, by przeżyć, powoli uświadamiając sobie, że na powierzchni wydarzyło się coś, co sprawiło, że znany im świat przestał istnieć…


4. Start a Fire. Runda pierwsza, P.S. Herytiera “pizgacz” (Editio, Helion): Victoria Joseline Clark nigdy nie należała do szczególnie rozważnych dziewczyn, choć nie można jej było zarzucić braku inteligencji. Przez siedemnaście lat swojego życia uważała się za osobę przeciętną i taką również prowadziła egzystencję. Nauka w renomowanym liceum, wieczne kłótnie z irytującym bratem bliźniakiem, częste imprezy z przyjaciółmi, rodzinne kolacje w towarzystwie troskliwej matki i wiernego psa – niczym się nie wyróżniała z tłumu innych dzieciaków z małego miasteczka Culver City w stanie Kalifornia, słynącego z turystów, kina i dobrego jedzenia. Jej rodzice mieli jeden cel: wychować swoje dzieci na porządnych obywateli. Victorii od małego wpajano żelazne zasady, których ślepo przestrzegała, przekonana, że uchronią ją przed problemami, o których opowiadała jej matka. Niestety, dziewczyny nie przygotowano na to, że jej największym utrapieniem może się okazać wysoki chłopak z martwym spojrzeniem i zimnym uśmiechem. Wystarczyło kilka źle dobranych słów i obecność w niewłaściwym miejscu o nieodpowiedniej porze, aby zapoczątkować walkę, na którą nie była gotowa. Wszystko wymknęło się spod kontroli, gdy ten czarnooki, zblazowany chłopak okazał się faworytem nielegalnych pojedynków bokserskich, których od lat nienawidzi jej matka – prawa ręka burmistrza miasta i oddana przyjaciółka funkcjonariuszy policji.


5. Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie Natalii de Barbaro (Agora S.A.): Natalia de Barbaro pracuje z kobietami, które poszukują odpowiedzi na pytania: „Kim tak naprawdę jestem? Czego chcę? O czym marzę? Na co sobie pozwalam?”. Jej książka to rzetelna z punktu widzenia psychologii, ale także poetycka, czasem brutalnie szczera i poruszająca opowieść o kobiecej drodze do poznania samej siebie. Dlaczego kobiety grają role, które wcale im nie odpowiadają? Czemu pracują ponad siły i surowo oceniają się za najmniejsze uchybienia? Jak sprawić, by wewnętrzny głos, mówiący kobiecie o jej potrzebach i marzeniach, był słyszany wyraźniej niż nakazy i wymogi kultury? Autorka zaprasza w podróż pod opieką Czułej Przewodniczki – kobiecej intuicji i mądrości.
Idealna lektura dla kobiet, które czują, że w ich życiu za dużo jest powinności, a za mało radości.


6.  Endymion, Dan Simmons (Mag): Mija prawie trzysta lat od upadku Hegemonii. Większością planet rządzi Kościół katolicki i jego zbrojne ramię – organizacja Pax. Istnieje jednak śmiertelne zagrożenie dla nowej władzy. Jest nim Enea, jedenastoletnia córka Brawne Lamii i Johny’ego, która ma stać się nowym mesjaszem ludzkości. Ścigani przez wszechwładny Pax dziewczynka i jej ochroniarz Raul Endymion przemierzają czas i przestrzeń, by w końcu trafić na Ziemię ukrytą poza naszą galaktyką przez tajemniczą siłę…


7. Triumf Endymiona, Dan Simmons (Mag); kontynuacja Hyperiona, Upadku Hyperiona i Endymiona: Od upadku Hegemonii większością planet rządzi Kościół katolicki wraz z tajemną organizacją Pax. Okazuje się jednak, że nowej władzy zagraża Enea, która ma się stać nowym mesjaszem ludzkości. Ścigani przez wszechwładny Pax dziewczynka i jej ochroniarz Raul Endymion przemierzają czas i przestrzeń, by w końcu trafić na Ziemię ukrytą poza naszą galaktyką przez tajemniczą siłę…


8. Wytrzymałość psychiczna, Chris McNab (Bellona): Podręcznik dla elitarnych jednostek specjalnych, przygotowany przez najlepszych specjalistów państw zachodnich w tej dziedzinie. Mimo ścisłego ukierunkowania treść może być przydatny dla wszystkich , którzy muszą stawiać czoło różnego rodzaju wyzwaniom w stanach i napięcia nerwowego. Schematy, szkice i ilustracje ułatwiają partycypację treści. Publikacja szczególnie przydatna w dzisiejszych czasach , gdy stany lękowe dotykają coraz większa część populacji. W książce rozdziały : Wymagania, Dieta, odżywianie i odpoczynek, Opanować psychikę, Szkolenie, pokonać przeciwnika, Wyzwania tereniowe i fizyczne.


9. Sługa korony, Brian McClellan (Fabryka Słów): Opowieści ze świata “Magów Prochowych” to wycieczka od obmierzłych ulic Adopestu, na których czyha wiele niebezpieczeństw aż po tajemnicze bagna Fatrasty, które pochłonęły niejednego śmiałka. Dziewięć historii o walce w imię narodu, która prowadzi do zjednoczenia się magicznych mocy z siłą prochu. Czy to połączenie zapewni przewagę i pozwoli pokonać wrogów? “Magowie Prochowi” już wymierzają pistolety skałkowe w oblicze Uprzywilejowanych w białych rękawicach. Jaki będzie finał? Musisz przekonać się sam.


10. Wybór, Anne Applebaum, Donald Tusk (Agora S.A): Applebaum i Tusk w dwunastu błyskotliwych rozmowach odpowiadają na najgorętsze pytania dotyczące Polski i Europy: Dlaczego Unia Europejska, chociaż jest potęgą, częściej bywa chłopcem do bicia? Na czym polega pakt z diabłem, który podpisali Orban, Kaczyński i inni autorytaryści? Jak podzieliliśmy się na obce sobie plemiona i czy potrafimy mimo to wspólnie żyć? Jak sprawić, by w kryzysie migracyjnym przyzwoitość nie stała się synonimem bezradności a ksenofobia synonimem skuteczności? Dlaczego Polska może stać się państwem frontowym i jakie mogą być tego konsekwencje? Czy patriotyzm nieuchronnie zagarnęli dla siebie nacjonaliści? Dlaczego Rosja chce podzielić Europę? Czy Chiny wygrają cyfrową walkę o kontrolę nad światem? Jak demokraci mają znów wygrywać wybory – nie tylko w Ameryce? Jak bardzo boli hejt?


Miejsca w drugiej dziesiątce zajęły następujące książki:

  1. Mów mi Win, Harlan Coben, Albatros
  2. Babciu, opowiedz o sobie, Elma van Vliet, Bukowy Las
  3. Rzeczy, które czynimy z miłości, Kristin Hannah, Świat Książki
  4. Filozofia dla zabieganych, Jonny Thomson, Insignis Media
  5. Pustynny Książę. Księga 2. Cykl Zmroku, Peter V. Brett, Fabryka Słów
  6. Krew i popiół, Jennifer L. Armentrout, You&YA
  7. Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku, Gay Sara Forden, Marginesy
  8. No i pogadali. “Szkło Kontaktowe”, gdy gasną kamery, Tomasz Jachimek (Agora S.A.)
  9. Upadek Lewiatana. Cykl Expanse. Tom 9., James S.A COREY, Mag
  10. Prawdziwa historia Królowej Życia, Dagmara Kaźmierska, ESPR

Dodaj komentarz