Drukarnie Poligrafia Rynek wydawniczy

Drukarnia Totem.com.pl drukuje książki dla dzieci – uchodźców z Ukrainy

W obliczu zbrodniczej rosyjskiej napaści na Ukrainę oraz olbrzymiego cierpienia narodu ukraińskiego, do akcji pomocowej włączają się polskie drukarnie dziełowe. Z inicjatywy drukarni Totem.com.pl rozpoczęła się akcja non profit druku książek dla dzieci oraz młodzieży ukraińskiej, która w wyniku działań wojennych znalazła schronienie w Polsce. Pomysłodawcy akcji udostępniając bajki i książki dla dzieci – w ich ojczystym języku, wierzą, że będą one namiastką normalności, dodając uchodźcom otuchy w tych trudnych i traumatycznych chwilach.

Książki będą dystrybuowane poprzez polskie organizacje charytatywne działające na rzecz uchodźców z Ukrainy oraz fundację zajmującą się upowszechnianiem czytelnictwa.

Totem informuje, że na początku przyszłego tygodnia gotowa będzie pierwsza partia kolorowych bajek dla najmłodszych dzieci w wieku 3-5 lat.

Inowrocławska drukarnia zachęca inne drukarnie dziełowe do włączenia się w akcję.

(info Totem.com.pl)


Od redakcji: Ta informacja, wraz z listem skierowanym do wydawnictwa ukraińskich z prośbą o przekazanie plików książek, została zamieszczona na FB Totemu, gdzie spotkała się z żywym odzewem, również ze strony innych drukarń, które już wyraziły chęć przyłączenia się do akcji.

Totemowi i polskiej poligrafii gratulujemy pomysłu.

Dodaj komentarz