Konkursy Różne

Wydana nakładem HarperKids książka na IBBY Honour List 2022

Książka wydana nakładem HarperKids (HarperCollins Polska) Balonowa 5 Gosi Herby i Mikołaja Pasińskiego znalazła się na prestiżowej IBBY Honour List 2022.
Zwłaszcza teraz, książka jest niezwykle aktualna w swym przekazie, pokazuje sąsiedzką przyjaźń i współpracę.

Balonowa 5 to przepięknie ilustrowana propozycja książkowa dla najmłodszych. Pobudza ciekawość świata dziecka i pomaga kształtować w nim poczucie estetyki.

Historia kamienicy przy Balonowej 5 zachwyca swą prostotą, bawi i wzrusza. Mieszkańcy budynku są różni, każdy ma jakieś hobby, a jednak nikt nikomu nie przeszkadza i wszyscy żyją w zgodzie. A przecież na Balonowej 5 naprawdę dużo się dzieje. Słychać dźwięki instrumentów i czyjeś głośne chrapanie. Na klatce schodowej unosi się zapach ciasta, ciągle coś stuka, puka, szura i podzwania…

Ta niezwykła sąsiedzka opowieść pozwala poznać, jak różni ludzie mieszkają na Balonowej 5 – trochę zwariowani i ekscentryczni, ale zawsze radośni i przyjaźni.


Co dwa lata, międzynarodowa sekcja IBBY publikuje listę wybitnych książek z krajów będących członkami IBBY. W ten sposób Organizacja honoruje pisarki i pisarzy, ilustratorów i ilustratorki, tłumaczki i tłumaczy, a czytelniczkom i czytelnikom zwraca uwagę na najbardziej wartościowe książki wydane w ostatnich dwóch latach.

Lista honorowa IBBY jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych i skutecznych sposobów realizowania celu IBBY, jakim jest promowanie porozumienia między narodami poprzez literaturę dla dzieci.

(info HarperCollins Polska)

One thought on “Wydana nakładem HarperKids książka na IBBY Honour List 2022

Dodaj komentarz