Dotacje Rynek wydawniczy

Wyniki naboru do programu „Partnerstwo dla książki” 2022

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dotacje w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.


Największe przyznane kwoty to 40 tys. zł. Otrzymały je np. Biblioteka Kraków na Rodzinne podróże po literaturze, Wydawnictwo Dębogóra sp. z o.o. na Piórem i lutnią, czyli księgarnia z duszą, Fundacja Czas Dzieci na kontynuację akcji Ostry Dyżur Literacki – spotkania dla dzieci w Księgarniach Niezależnych, Fundacja Poemat na siódmą edycję Dyskusyjnych Klubów Czytelniczych. O tysiąc zł. mniej otrzyma Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku na Festiwal Literacki “Autorzy i książki. Edycja V – bliżej Natury”, 37 tys. zł Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach na “Świętojańskie podróże po literaturze”. Po 36 tys. zł otrzymają m.in. Fundacja Fabryka UTU na Nową mapę literatury mazurskiej – cykl działań animujących czytelnictwo w bibliotekach powiatu mrągowskiego i Polska Izba Książki szkolenia: Szkolenie: Innowacyjne metody współpracy księgarzy i bibliotekarzy w upowszechnianiu nawyku czytania. Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu ministerstwo wesprze kwotą 30 tys. zł na organizację III Olkuskiego Festiwalu u(MOC)nieni Literaturą.

Które działania otrzymały największą liczbę punktów? Akademia Rodzinna – zabawa w czytanie organizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu (88,83 pkt.), po 88,5 pkt. otrzymały: Biblioteka zawsze po drodze – akcja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle oraz Na tropie przyrody z Księgarnią Dwie Siostry – literacko-ekologiczne spacery dla dzieci – Wydawnictwa Dwie Siostry Sp. z o.o

A jakie działania nie znalazły uznania w oczach decydentów? Np. Festiwal Książki w Konopiskach zgłoszony przez Gminną Bibliotekę Publiczną z tego miasta, czy Festiwal OKOLice Literatury: Marginesy organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Szczecinie.


Wyniki naboru można znaleźć pod tym adresem.

Na wnioski, które nie otrzymały dofinansowania, ale w toku oceny uzyskały co najmniej 50 pkt, można zgłaszać odwołania (w terminie do dnia 13 marca 2022 r.)

Dodaj komentarz