Dotacje Rynek wydawniczy

Wyniki naboru do programu „Partnerstwo dla książki” 2022

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dotacje w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.


Największe przyznane kwoty to 40 tys. zł. Otrzymały je np. Biblioteka Kraków na Rodzinne podróże po literaturze, Wydawnictwo Dębogóra sp. z o.o. na Piórem i lutnią, czyli księgarnia z duszą, Fundacja Czas Dzieci na kontynuację akcji Ostry Dyżur Literacki – spotkania dla dzieci w Księgarniach Niezależnych, Fundacja Poemat na siódmą edycję Dyskusyjnych Klubów Czytelniczych. O tysiąc zł. mniej otrzyma Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku na Festiwal Literacki “Autorzy i książki. Edycja V – bliżej Natury”, 37 tys. zł Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach na “Świętojańskie podróże po literaturze”. Po 36 tys. zł otrzymają m.in. Fundacja Fabryka UTU na Nową mapę literatury mazurskiej – cykl działań animujących czytelnictwo w bibliotekach powiatu mrągowskiego i Polska Izba Książki szkolenia: Szkolenie: Innowacyjne metody współpracy księgarzy i bibliotekarzy w upowszechnianiu nawyku czytania. Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu ministerstwo wesprze kwotą 30 tys. zł na organizację III Olkuskiego Festiwalu u(MOC)nieni Literaturą.

Które działania otrzymały największą liczbę punktów? Akademia Rodzinna – zabawa w czytanie organizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu (88,83 pkt.), po 88,5 pkt. otrzymały: Biblioteka zawsze po drodze – akcja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle oraz Na tropie przyrody z Księgarnią Dwie Siostry – literacko-ekologiczne spacery dla dzieci – Wydawnictwa Dwie Siostry Sp. z o.o

A jakie działania nie znalazły uznania w oczach decydentów? Np. Festiwal Książki w Konopiskach zgłoszony przez Gminną Bibliotekę Publiczną z tego miasta, czy Festiwal OKOLice Literatury: Marginesy organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Szczecinie.


Wyniki naboru można znaleźć pod tym adresem.

Na wnioski, które nie otrzymały dofinansowania, ale w toku oceny uzyskały co najmniej 50 pkt, można zgłaszać odwołania (w terminie do dnia 13 marca 2022 r.)

One thought on “Wyniki naboru do programu „Partnerstwo dla książki” 2022

Dodaj komentarz