Hurt/księgarstwo Różne Rynek wydawniczy

Azymut rezygnuje ze współpracy z Litres.pl

OSDW Azymut informuje, że w obliczu agresji Rosji, w akcie solidarności z Ukrainą, zakończył współpracę w zakresie publikacji elektronicznych ze sklepem Litres.pl, który jest zarejestrowany w Dublinie, ale jest ściśle powiązany z rosyjską spółką o tej samej nazwie. W konsekwencji zamówienia tego sklepu nie są realizowane.


W związku z inwazją Rosji na Ukrainę dystrybutor książek OSDW Azymut (Grupa PWN) wypowiedział umowę księgarni. Wywodzący się z Rosji LitRes istnieje w Polsce od 2019 roku. Grupa działa na rynku licencjonowanych elektronicznych książek w Rosji i krajach Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP). Inicjatywa Azymutu to odpowiedź na agresję Rosji na Ukrainę oraz liczne apele organizacji biznesowych, m.in. Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, które nawołują do bojkotu rosyjskich firm. 

To nie jedyne działanie dystrybutora związane z wojną w Ukrainie. Grupa PWN i Azymut udzielił już realnej pomocy ofiarom wojny. Firma przekazała wsparcie finansowe poprzez akcję „Pomoc dla Ukrainy” zorganizowaną przez Caritas, a ukraińscy pracownicy Azymutu otrzymali profesjonalną pomoc psychologiczną. Dystrybutor pokrywa także koszty transportu rodzin i bliskich z terytorium Ukrainy. Do inicjatywy Zarządu Grupy PWN przyłączają się także sami pracownicy, którzy organizują zbiórkę; pomoc rzeczowa – pościele, koce, artykuły żywnościowe i medyczne – zostaną przekazane naszym sąsiadom z Ukrainy. 

(info Azumut)

Dodaj komentarz