Rynek wydawniczy

Książki ze Lwowa już w Poznaniu

Biblioteka Raczyńskich informuję, że do Poznania dotarło 500 książek kupionych w lwowskim Wydawnictwie Starego Lwa i wydawnictwie Apriori. Już niebawem będzie je można wypożyczać w Bibliotece.

Na stronie Biblioteki Raczyńskich czytamy: Te błyskawiczne zakupy (decyzję o nich podjęła Pani Dyrektor Anna Gruszecka w środę 9 marca, po uzyskaniu informacji o jadącym do Lwowa transporcie poznańskich muzealników), nie doszłyby do skutku, gdyby nie sztafeta ludzi wielkich serc, którzy pomogli w organizacji zakupu, przewozie i sprawach urzędowych – dziękujemy Wydawnictwu Starego Lwa i Apriori, Lwowskiej Obwodowej Biblioteki dla dzieci za bibliotekarskie konsultacje, Muzeum Narodowemu w Poznaniu za niełatwy transport, Konsulatowi Generalnemu RP za pomoc w przekroczeniu granicy oraz wszystkim, dzięki którym książki dotarły do Poznania.

Wśród 500 kupionych dla Czytelników Biblioteki książek są pozycje dla dzieci i dla młodzieży- wiersze, powieści, opowiadania, publikacje popularnonaukowe.
Przed nami teraz trochę bibliotekarskiej pracy: opracowanie rekordów opisów oraz wprowadzenie książek na stan filii, w których będą udostępniane. Książki będzie można za jakiś czas wypożyczać w Bibliotece dla dzieci, Filii 2, Filii Naramowickiej i Filii Wileckiej.

(źródło Biblioteka Raczyńskich)

Dodaj komentarz