Czasopisma Rynek wydawniczy

Bauer wydaje bezpłatny informator „100 Rad dla Ukrainy”

Redakcja tygodnika „100 Rad” (Wydawnictwo Bauer) we współpracy z Fundacją Ukraina przygotowała bezpłatny informator dla uchodźców z terenu Ukrainy. Pismo jest w całości w języku ukraińskim.

„100 Rad dla Ukrainy” zawiera niezbędne informacje dla osób, które uciekając przed skutkami wojny trafiły do Polski. Ukraińscy czytelnicy znajdą tam m.in. adresy punktów recepcyjnych w każdym województwie, informacje na temat transportu, darmowej pomocy medycznej, edukacji, legalizacji pobytu, pracy, zasiłków, pomocy prawnej i psychologicznej. Zamieszczono również przydatne linki i numery telefonów. Informator został wydrukowany w nakładzie 100 tys. egz. i jest dostępny bezpłatnie w wybranych punktach recepcyjnych i miejscach wspierających uchodźców z Ukrainy.

Informator został przygotowany również w wersji online i dostępny jest bezpłatnie na Czytelnia.pl/ukraina. Promowany będzie na stronach internetowych Wydawnictwa m. in. na Twojstyl.pl, Sprawdzone.pl, Czytelnia.pl oraz na profilach internetowych tytułów.  Dystrybucję wspierają Polski Czerwony Krzyż, Centrum Pomocy Humanitarnej w Przemyślu, Fundacja Ukraina, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Fundacja Ocalenie, a także wielu wolontariuszy współpracujących z Wydawnictwem. Projekt jest współfinansowany przez firmę DOZ SA.

(źródło Bauer.pl)

Dodaj komentarz