Różne Rynek wydawniczy

Book Aid For Ukraine poprzez aukcję zbiera fundusze pomocowe dla Ukrainy

Przemysł wydawniczy na swój sposób walczy z reżimem Putina. Przykładowo w Wielkiej Brytanii agentka literacka Madeleine Milburn Agency Hayley Steed zorganizowała licytację Book Aid for Ukraine, a zebrane pieniądze trafiły do ​​British Ukrainian Aid, która wspiera ludzi cierpiących z powodu wojny i kryzysu humanitarnego na Ukrainie.


Steed twierdzi, że zainspirowała ją aukcja charytatywna Books for Vaccines , przeprowadzona na przez autorkę i redaktorkę Phoebe Morgan w zeszłym roku – celem tej akcji było zebranie funduszy dla Care International, na zakup szczepionej dla najbiedniejszych krajów świata. Powiedziała: Oglądałem wiadomości o Ukrainie i poczułam się bezsilna. Pomyślałam, w jaki sposób my, jako przemysł wydawniczy i społeczeństwo, możemy pomóc. Aukcja Phoebe była ogromnym sukcesem i pomyślałem, że moglibyśmy zrobić coś podobnego dla Ukrainy.

27 lutego ogłoszono w mediach społecznościowych o akcji. W ciągu tygodnia zebrano 200 przedmiotów, a 8 dni później licytacja ruszyła.

Aukcję zakończono w niedzielę 20 marca, sprzedając 358 pozycji na kwotę 71,579 tys. funtów. Wśród nich specjalnie wykonana grafika Axela Schefflera, którą sprzedano za 1750 funtów, podpisana i limitowana edycja pamiętnika Dave’a Grohla (500 funtów); nazwanie postaci w nowej książce sir Lenny’ego Henry’ego (475 funtów); obiad w Ritzu z Kenem Follettem (1100 funtów); podpisana książka i 45-minutowa czytanie kart tarota z astrolożką log Jessiką Adams (2 530 funtów), pierwsze wydanie powieści Nancy Mitford W pogoni za miłością (400 funtów) z 1945 roku.
(źródło ActuaLitte)

Dodaj komentarz