Festiwale literackie Kiermasze książek Konkursy Różne Targi, festiwale

„Poleć książkę!” – Rabka Festival ogłasza konkurs

Konkursem rekomendacji czytelniczych Agencja Promocyjna OKO rozpczyna przygotowania do Rabka Festival 2022. W jego efekcie, już w majowy weekend, w rabczańskim Parku Zdrojowym pojawią się nowe wielkoformatowe tablice z propozycjami książek dla dzieci, przygotowanymi przez ekspertów oraz biorących udział w konkursie czytelników.


Zachwyciła cię wydana ostatnio (2021/2022) książka dla dzieci lub młodzieży i chcesz podzielić się tym z innymi?

Ten konkurs jest dla ciebie!

Podaj, w komentarzu pod konkursowym postem na Facebooku Rabka Festival, w terminie 1-5 kwietnia 2022, autora i tytuł wybranej książki, wiek czytelnika, dla którego jest przeznaczona oraz jedno, celne zdanie z rekomendacją, zbudowaną według schematu:

„Przeczytaj, jeśli……………………………………………………………..”

Najlepsze rekomendacje zamieścimy na tablicach wielkoformatowych, umieszczonych w Parku Zdrojowym w Rabce Zdroju, a ich autorzy otrzymają nagrody książkowe.

Tegoroczna, dziewiąta,  edycja festiwalu odbędzie się w dniach 13-16 lipca, oczywiście w Rabce-Zdroju. Tematem przewodnim będą uczucia i rodzina.

Mamy nadzieję, że w tym roku wszystkie festiwalowe spotkania i warsztaty odbędą się „na żywo”. Swój udział potwierdzili już, między innymi: Barbara Gawryluk, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Urszula Młodnicka i Agnieszka Waligóra, Joanna Olech, Tina Oziewicz i Aleksandra Zając, Renata Piątkowska, Jolanta Richter-Magnuszewska, Tomasz Samojlik, Wojciech Widłak i Aleksandra Krzanowska. Przyjadą do nas także: Iva Prochazkova z Czech, Julius Keleras i Vanda Padimanskaite z Litwy, Anders Sparring i Per Gustavsson ze Szwecji oraz  mieszkająca w Anglii ukraińska autorka i ilustratorka Elina Ellis. Na dobranoc będzie można wysłuchać fragmentów książek w wykonaniu  Jerzego Stuhra, Juliusza Chrząstowskiego i Patryka Cebulskiego. Oczywiście nie zabraknie wspaniałych warsztatów literacko – teatralnych, – ceramicznych, – muzealnych, – ilustratorskich, – muzycznych i –krawieckich, przygotowanych przez artystów z Rabki.

Zapraszamy do śledzenia strony internetowej festiwalu www.rabkafestival.pl i naszego profilu na Facebooku https://www.facebook.com/rabkafestival

(info Agencja OKO)

Dodaj komentarz