Festiwale literackie Kiermasze książek Targi, festiwale

Mały Koneser – Festiwal Wydawców Książek dla Dzieci i Młodzieży z sukcesem

Pierwszy dzień nowej inicjatywy targowo-kiermaszowe związanej z książką dla dzieci zaskoczył chyba wszystkich, w tym jej organizatora, wydawnictwo Wytwórnia. W sobotę 9 kwietnia jedną z hal warszawskiego Konesera zapełniły tłumy gości, dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane spotkania z wydawcami i znawcami literatury.

Zainteresowanie festiwalem cieszy, tym bardziej, że na wezwanie Wytwórni, czyli tak naprawdę jej spirytus movens, cenionej i lubianej wśród wydawców jej szefowej, Magdy Kłos-Podsiadło, na festiwalu pojawiła się czołówka polskich wydawnictw książki dla dzieci i młodzieży – 21 oficyn, a wśród nich Albus, Ezop, Druga Noga, Dwie Siostry, Muchomor, Warstwy… Każda reprezentuje najwyższy poziom merytoryczny i graficzny.

A oto kilka zdjęć z sobotniego spotkania z książki w Koneserze.Mały Koneser to miejsce, w którym spotkacie ambitnych, odważnych i wrażliwych właścicieli małych i średnich oficyn wydawniczych, którzy dbają zarówno o kunszt edytorski jak i mistrzostwo ilustracji i tekstu. Spotkamy się z wydawnictwami: Albus, Babaryba, Buka, Druganoga, Dwie Siostry, Entliczek, Ezop, Format, Hokus-Pokus, Kultura Gniewu, Literówka, Mamania, Muchomor, Polarny Lis, Poławiacze Pereł, Tako, Tashka, Tatarak, Widnokrąg, Wytwórnia oraz Zakamarki. Znajdziecie nowości wydawnicze i białe kruki. 

Mały Koneser to również okazja do spotkania cenionych Ilustratorek i ilustratorów oraz uznanych autorek i autorów oraz entuzjastów literatury dziecięcej. Poprowadzą warsztaty, będą gośćmi spotkań i podpiszą wasze egzemplarze. Wśród gości między innymi Józef Wilkoń, Daniel Mizieliński, Justyna Bednarek, Piotr Socha, Berenika Kołomycka, Natalia Uryniuk i Marcin Podolec.

Pomysłodawcą i koordynatorem festiwalu jest wydawnictwo Wytwórnia. Sukces polskiej książki dla dzieci w ostatnich latach to także wizja, praca i konsekwencja konkretnych wydawczyń i wydawców. Tworzymy różnorodną grupę, często małych rodzinnych firm, ale łączy nas wielka odwaga w podejmowaniu decyzji wydawniczych i chęć wyznaczania nowych trendów. Chcemy organizować cykliczne wydarzenie, które integruje nasze środowisko i stworzyć przestrzeń wymiany doświadczeń, wspólnych działań. Razem możemy więcej, przekonujemy się o tym szczególnie teraz – mówi Magda Kłos-Podsiadło z Wytwórni.

W ostatnim czasie nasz świat zmienił się nie do poznania, a większość z nas jest zajętych pomocą osobom uciekającym z Ukrainy. Wiele z nich zostanie u nas na dłużej, dlatego też Mały Koneser zaplanowano jako wydarzenie o integracyjnym charakterze. Warsztaty i spotkania z najlepszymi polskimi twórcami literatury dziecięcej będą tłumaczone na język ukraiński, a na miejscu będzie można zakupić książki, które zostaną przekazane ukraińskim rodzinom z dziećmi w Warszawie.

Informacje o wydarzeniu są dostępne na profilu Mały Koneser na Facebooku.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, obowiązują zapisy pod adresem mailowym: malykoneser@gmail.com


Partnerem Festiwalu Mały Koneser jest Centrum Praskie Koneser. 

Festiwal Mały Koneser

9-10 kwietnia 2022 – sobota (11.00-19.00) i niedziela (11.00-18.00)

Centrum Praskie Koneser w Warszawie (FiltracjaMały Koneser – Wielkie Święto Książki ), Plac Konesera


(info PIK)

Dodaj komentarz