Rynek wydawniczy

Nagroda Kryminalna Piła za 2021 rok wręczona

W sobotę 2 kwietnia poznaliśmy najlepszy polski kryminał ubiegłego roku w konkursie Kryminalna Piła. Wyniki ogłoszono i nagrody wręczono w Regionalnym Centrum Kultury w Pile.

A oto pełen wyniki:

  • Nagroda Kryminalnej Piły dla Najlepszej Polskiej Miejskiej Powieści Kryminalnej roku 2021 dla Anny Rozenberg za powieść Punkty zapalne (wyd. Czwarta Strona).
  • Wyróżnienie Komendanta Szkoły Policji w Pile w ramach Nagrody dla Najlepszej Polskiej Miejskiej Powieści Kryminalnej roku 2021 dla Przemysława Żarskiego – za powieść Cierń (wyd. Czwarta Strona).
  • Wyróżnienie Dyrektora Regionalne Centrum Kultury w Pile w ramach Nagrody dla Najlepszej Polskiej Miejskiej Powieści Kryminalnej roku 2021 dla Marka Stelara za powieść Głębia (Wydawnictwo Filia).
  • Wyróżnienie Jury w ramach Nagrody dla Najlepszej Polskiej Miejskiej Powieści Kryminalnej roku 2021 dla Roberta Małeckiego za powieść Najsłabsze ogniwo (wyd. Czwarta Strona)
  • Nominacja do Nagrody dla Najlepszej Polskiej Miejskiej Powieści Kryminalnej roku 2021 dla Ryszarda Ćwirleja za powieść Mordercza rozgrywka (wyd. Muza S.A.)

Anna Rozenberg długo zabierała się do wydania swojej pierwszej powieści, ale kiedy wreszcie zadebiutowała, rozbłysła w świecie prozy kryminalnej niczym supernowa. Cykl z inspektorem Davidem Redfernem jest jedną z najbardziej oryginalnych, przemyślanych i literacko wysmakowanych serii kryminalnych, jakie powstały w ostatnich latach. Najwyraźniej mieszkająca w Wielkiej Brytanii autorka nie zmarnowała lat oczekiwania na debiut i świetnie się do niego przygotowała.

(z laudacji)

Dotychczasowi laureaci Nagrody:
za rok 2020 Przemysław Żarski za powieść Blizna
za rok 2019 Małgorzata i Michał Kuźmińscy za powieść Mara,
za rok 2018 Robert Małecki za powieść Skaza,
za rok 2017 Marek Krajewski za powieść Mock. Ludzkie zoo,
za rok 2016 Anna Kańtoch za powieść Łaska,
za rok 2015 Maurycy Nowakowski za powieść Plagiat,
za rok 2014 Ryszard Ćwirlej za powieść Błyskawiczna wypłata,
za rok 2014 Marcin Wroński za powieść Pogrom w przyszły wtorek.

(źródło: strona organizatora)

One thought on “Nagroda Kryminalna Piła za 2021 rok wręczona

Dodaj komentarz