Biblioteki Różne

Czytanie na trawie w Ogrodzie BUW już 24 września

Zapraszamy na kolejne wydarzenie promujące czytelnictwo w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 pt. „Czytanie na trawie”.


Poprzednie spotkanie, zakończone specjalnie zaprojektowanym mappingiem 3D – niezwykłym spektaklem światła i dźwięku – odbyło się w czerwcu 2022 r. w parku przed stołecznym pałacem Królikarnia. Tym razem „Czytanie na trawie” odbędzie się 24 września w Ogrodzie BUW przy ul. Dobrej 56/66, gdzie w godzinach 12.00-17.00 na uczestników będą czekały wyjątkowe czytelnicze atrakcje, wśród nich m.in. warsztaty dla dzieci i młodzieży, literacka gra terenowa z nagrodami, rozmowy o książkach z udziałem gwiazdy – znanej i lubianej aktorki, ambasadorki NPRCz 2.0 i fotobudka.

Osoby biorące udział w wydarzeniu będą mogły też skorzystać z dwóch specjalnie przygotowanych stref: wymiany książek oraz relaksu i dobrej lektury. Dla aktywnych uczestników przygotowano nagrody-niespodzianki. By wziąć udział w „Czytaniu na trawie”, wystarczy zabrać ze sobą książkę – „bilet” wstępu do Ogrodu BUW.

Organizatorami wydarzenia są Narodowe Centrum Kultury, Biblioteka Narodowa, Instytut Książki, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a partnerem spotkania – Uniwersytet Warszawski i Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie.
(źródło: NCK)

Dodaj komentarz