Różne Rynek wydawniczy

Oficyna Wydawnicza “Finna” na sprzedaż

A oto oferta sprzedaży Oficyny Wydawniczej “Finna” (jej właścicielem jest Fundacja Historia.pl).

Wydawnictwo Finna powstało w latach 80. Wydaje serie o profilu historycznym, które mają stałych czytelników od ponad 30 lat!

  • Seria z Kotwiczką
  • Seria Napoleońska
  • Czerwona Seria

W ramach “Serii z Kotwiczką” ukazały się takie bestsellery jak Żelazne trumny, najpopularniejsze na świecie wspomnienia dowódcy U-boota, a także: Samuela E. Morisona – laureata dwukrotnego Pulitzera za historię US Navy w II wojnie światowej, wspomnienia Eryka Sopoćki (służył na “Orle”), wspomnienia Priena, Toppa i innych niemieckich dowódców U-bootów z I i II wojny światowej.
Nakładem wydawnictwa ukazał się też Marynarski worek wspomnień czy Torpeda w celu – Romanowskiego a także wspomnienia najstarszego stopniem oficera uratowanego ze słynnego “Bismarcka”. Boski wiat (opowieść o japońskich lotnikach kamikadze) czy Midway pokazują wojnę na Pacyfiku od strony japońskiej.
Ostatnio jedna z największych firm na rynku gier komputerowych zaproponowała nam stałą współpracę. Odbyły się już 3 streamingi Wargaming z moim i autorów których wydaję udziałem. Gdyby to rozwijać rysują się znakomite perspektywy promocji “Serii z Kotwiczką”.

Odkryliśmy też dla polskiego czytelnika niewiarygodne wspomnienia z okresu II wojny światowej. To przede wszystkim wspomnienia Blichewicza, które przeleżały tyle lat, zanim je odkryłem!

Dzięki współpracy z Archiwum Akt Nowych udało nam się tez wydać kultową książkę Kazimierza Leskiego Życie niewłaściwie urozmaicone, nigdy nie publikowane wspomnienia chłopców z “Parasola” (Zamach na Kutcherę!) czy wspomnienia oddziału DYSK – kobiecego oddziału dywersji!

W Serii Napoleońskiej wydaliśmy biblię wszystkich interesujących się epoką, czyli Wspomnienia ze św. Heleny – trzy tomy Las Casesa zawierające wspomnienia samego Napoleona!
W tej serii wydaliśmy też świetną trylogię Paula Austina Brittera: 1812 – o wyprawie na Rosję Napoleona.
W ramach tzw. “Czerwonej Serii” wspomnienia, które cieszą się największą popularnością – przede wszystkim wspomnienia z frontu wschodniego, takie jak: Przystanek Moskwa – kultowa już książka, czy Wańka-trep – jedyne w swoim rodzaju wspomnienia rosyjskiego oficera, które pokazujące całą prawdę o działaniach Armii Czerwonej.

Ostatnimi naszymi sukcesami było wydanie znakomitych wspomnień Zabiłem aby żyć, gdzie przez pryzmat jednej polskiej rodziny mamy całą historię Polski XX w., czy Alfreda Wirskiego Moje życie w Armii Czerwonej.

Jestem też niezwykle dumny że udało nam się ocalić od zapomnienia wspomnienia z Powstania Warszawskiego – takie jak Batalion Bończa czy Batalion “Pięść”.

Przedstawiam nasz facebook, gdzie można zapoznać się z opinią czytelników o naszych książkach.

Współpracujemy także na stałe z największym portalem poświęconym II wojnie światowej: II wojna światowa. Obecnie strona ma średnio 200 000 odbiorców miesięcznie.
W ramach facebooka współpracujemy z bardzo wieloma stronami facebookowymi, takimi jak Szlaki historii, Okruchy Historii, Powstanie Warszawskie, AK, Literatura II wojny światowe, Historia I i II wojny światowej. Jest ich kilkadziesiąt.

Gdybyście się więc Państwo zdecydowali kupić wydawnictwo, to macie od razu gotowe platformy reklamowe.

Na rynku jest obecnie ponad 150 tytułów wydawnictwa.

Kontakt:
Andrzej Ryba, mail: finna@finna.com.pl

One thought on “Oficyna Wydawnicza “Finna” na sprzedaż

Dodaj komentarz