Rynek wydawniczy Wydawnictwa

Co z Arkadami?

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo miłośników książek o sztuce czekać będzie niezbyt miła niespodzianka. Swój budynek na ulicy Dobrej w Warszawie wydawnictwo Arkady wystawia na sprzedaż. Na potrzeby samego, zatrudniającego 10 osób, wydawnictwa budynek jest zbyt duży, pewnie z wynajmowaniem pomieszczeń też nie jest najlepiej – wszak mamy kryzys. Podobno jest już zainteresowany – trwają negocjacje. Oznacza to, że znana i ceniona w tym miejscu księgarnia zostanie zlikwidowana.

A co z samymi Arkadami?

Wiemy, że likwidowana jest hurtownia Dobra 28 – spółka należąca do Arkad. Książki są zwracane współpracującym z nią wydawnictwom (my swoje już otrzymaliśmy), a załoga ma zasilić dział handlowy Arkad, które najwyraźniej przeżywają lekki kryzys. Jaki wpływ na to mają drakońskie ceny na papier, inflacja i ogólna sytuacja gospodarcza? – czas pokaże! W każdym bądź razie trzymamy kciuki za to jakże cenne i zasłużone dla polskiej kultury wydawnictwo.

A swoją drogą, to wydaje się, że polskie wydawnictwa wkraczają w etap zmiany pokoleń. Czy wszystkie to przeżyją? Wczoraj zamieściliśmy na naszym portalu informację o sprzedaży Oficyny Wydawniczej Finna. Kto następny?

(fot. Wikipedia)

Dodaj komentarz