Listy bestsellerów Publikacje elektroniczne Rynek wydawniczy

Grudniowe TOP 10 Audioteki

W grudniu słuchacze Audioteki chętnie korzystali z jej zasobów, aby na chwilę oderwać się od przedświątecznych przygotowań. Największą popularnością wśród użytkowników cieszył się audioserial Słyszę głosy, a także Wodnik oraz Stacja arktycznaZebra, czyli superprodukcje w gwiazdorskiej obsadzie. Najpopularniejszym podcastem była Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS.


TOP 10 audiobooków

Najpopularniejszym słuchowiskiem grudnia był serial Słyszę głosy, w którym śledzimy losy nadpobudliwego grafika Igora, świeżo zatrudnionego w najgorszej agencji kreatywnej w Warszawie. Głównym postaciom głosów użyczają: Mateusz Banasiuk (Płynące wieżowce, Furioza) i Urszula Dębska (Pierwsza Miłość, Plebania). W produkcji usłyszymy również Ewę Szykulską, Macieja Musiała i Michała Milowicza.

Słuchacze docenili również wybitne kreacje Andrzeja Chyry (Dług, Mistrz i Małgorzata) i Agnieszki Żulewskiej (Wielka Woda, Sierżant Cuff) w kryminale Wodnik, autorstwa Jędrzeja Pasierskiego. Superprodukcja, w której psycholog dziecięcy i pisarka prowadzą nieformalne śledztwo w sprawie śmierci i zaginięcia dwójki młodych ludzi, znalazła się w grudniu na drugim stopniu podium.

Na trzecim miejscu uplasowała się trzynasta część kryminalnej serii z detektywem Harry’m Hole – Krwawy księżyc, autorstwaJo Nesbø.

– Grudniowe podium po raz kolejny dowodzi, że słuchacze szukają treści wysokiej jakości, gwarantowanej przez audioseriale i superprodukcje Audioteki. Wyniki potwierdzają również duże zainteresowanie autorami popularnych serii, takich jak Jo Nesbø, Andrzej Pilipiuk czy Mieczysław Gorzka. Premiery ich produkcji pokazują, że mają wśród naszych słuchaczy rzeszę wiernych fanów, czekających na każdy nowy tytuł – komentuje Iwona Bujkowska, Online Marketing Specialist, Audioteka.

1. „Słyszę głosy. Odcinek 1: Posklejane marzenia”, Łukasz Wasilewski, wydawca: Audioteka;

2. „Wodnik”, Jędrzej Pasierski, wydawca: Audioteka;

3. „Krwawy księżyc”, Jo Nesbø, Wydawnictwo Dolnośląskie;

4. „Wichrowe wzgórza”, Emily Bronte, wydawca: Audioteka;

5. „Faceci w gumofilcach, Andrzej Pilipiuk, Wydawnictwo Fabryka Słów;

6. „Stacja arktyczna Zebra”, Alistair MacLean, wydawca: Audioteka;

7. „Kołysanka”, Maciej Siembieda, wydawca: Agora;

8. „Lilie”, Mieczysław Gorzka, wydawca: Skarpa Warszawska;

9. „Dzieci z Bullerbyn”, Astrid Lindgren, Wydawnictwo Jung-off-ska.

10. „Zamieć”, Ken Follett, Wydawnictwo Albatros;

11. „Koszyczek dla Doli”, Marcin Mortka, wydawca: Sine Qua Non.


TOP 10 podcastów

Psychologia, fantastyka i sprawy bieżące były najpopularniejszymi tematami podcastów słuchanych w grudniu. Pozycję lidera zestawienia najczęściej słuchanych audycji zajęła Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS, czyli program odkrywający możliwości wykorzystywania wiedzy psychologicznej w różnych sferach życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego.

Na drugim miejscu znalazł się podcast Nowa Audio Fantastyka, w którym uznani polscy twórcy dzielą się swoją wiedzą i przemyśleniami obejmującymi popkulturę, science fiction i fantasy.

Trzecie miejsce przypadło Podkastowi Powszechnemu, czyli rozmowom na tematy związane z krajem, światem, wiarą i kulturą, a także z nauką i zmysłami.

1. „Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS”, wydawca: Uniwersytet SWPS;

2. „Nowa Audio Fantastyka”, wydawca: Audioteka;

3. „Podkast Powszechny”, wydawca: Tygodnik Powszechny;

4. „Sweet Teens. Anna Gacek i popkultura naszych czasów”, wydawca: Audioteka;

5. „Lady Killers. Jak mordują kobiety”, wydawca: Audioteka;

6. „Zbrodnia na poniedziałek”, autor: Wojciech Chmielarz;

7. „Łowcy Przygód. Księgi Tajemnic”, wydawca: Audioteka;

8. „Radio Książki”, autor: Michał Nogaś; wydawca: Audioteka
i Wyborcza.pl;

9. „Znikający Świat”, autorka: Małgorzata Gołota;

10. „Podcast Muzeum Historii Polski”, wydawca: Muzeum Historii Polski.


Audioteka – powstała w 2008 roku, zostając prekursorem branży audiobooków w Polsce. Jej słuchacze dzięki m.in. superprodukcjom czy audioserialom mogą oddać się jakościowej, cyfrowej rozrywce. Obecnie, za pośrednictwem swoich produktów, zapewnia dostęp do największego katalogu audio po polsku, z biblioteką zawierającą ponad 19 500 pozycji, w tym superprodukcje z najlepszymi reżyserami i największymi polskimi gwiazdami oraz świetną oprawą muzyczną. Audioteka to także jakość oferowanych produktów cyfrowych, którą zapewnia doświadczony zespół ekspertów. Oferuje wyselekcjonowane treści w 11 językach, m.in po niemiecku, czesku, hiszpańsku i turecku. Produkuje ponad 30 000 godzin treści rocznie na nasze trzy główne platformy – “Audioteka”, “Lecton”, oraz dedykowane pracownikom firm “Inspiro”. Audioteka to nie tylko tradycyjne audiobooki. Jej produkcje obejmują nowe formaty, takie jak audioseriale, treści edukacyjne, audio dokumenty, programy informacyjne, medytacje prowadzone, treningi uważności czy audycje podróżnicze. Tworzy ją zespół doświadczonych specjalistów, znających nie tylko swoich słuchaczy, ale też potrzeby rynku. Dlatego też marka mocno wspiera kulturę, czego przykładem jest autorski program „Usłysz kulturę”, wspierający finansowo projekty związane z pisaniem scenariuszy, tekstów, spin-offów oraz produkcją treści.

(info Audioteka)

Dodaj komentarz