Targi Targi w Polsce

Poznańskie Targi Książki już za chwilę

W dniach 10-12 marca odbędzie się kolejna edycja Poznańskich Targów Książki. Na zwiedzających czekać będą tysiące nowości wydawniczych, ciekawe promocje, spotkania z najbardziej poczytnymi autorami i liczne atrakcje. Wejście na targi jest bezpłatne!


Poznańskie Targi Książki to idealna okazja do spędzenia czasu z literaturą i pogłębienia czytelniczych pasji. W tym roku udział w targach weźmie ponad 170 wydawców. Na stoiskach nie zabraknie klasyki, książek, które w minionym roku znalazły się na listach bestesellerów, a przede wszystkim najnowszych propozycji wydawniczych.

Po autograf na Poznańskie Targi Książki
W ubiegłym roku Poznańskie Targi Książki odwiedziło ponad 40 tys. zwiedzających. Przyciągały nie tylko tysiące książek, ale przede wszystkim możliwość wzięcia udziału w spotkaniach z autorami, a tych na tegorocznej edycji również nie zabraknie. Swoją obecność zapowiedziało ponad 150 twórców.

Tegoroczną edycję odwiedzą znakomici autorzy, których książki pojawiają się na listach bestesellerów. Będą m.in. Wojciech Chmielarz, Łukasz Orbitowski, Max Czornyj, Ryszard Ćwirlej czy Bogdan Rymanowski. Nie zabraknie także pisarzy zza granicy. Odwiedzą nas Carla Montero – hiszpańska autorka bestsellerowych powieści należących do gatunku literatury współczesnej, a także Antonio Iturbe i Jaroslav Rudis. – mówi Marcin Gorynia, dyrektor targów.

Na Poznańskich Targach Książki nie zabraknie również twórców gatunku young adult. Będzie można spotkać m.in. Katarzynę Barlińską (vel Pizgacz vel P.S. Herytiera) – niezwykle poczytną autorkę, której powieści przekonały tysiące młodych czytelników i czytelniczek, a także Martę Łabęcką, Monikę Rutkę, Weronikę Marczak czy Mateusza Cieślika.

Spotkania autorskie na Poznańskich Targach Książki prowadzone będą aż na czterech równolegle działających scenach targowych. Jedna z nich została oddana pod kuratelę Fundacji GRANDA. Oznacza to świetnie poprowadzone spotkania z autorami nie tylko kryminałów, ale też powieści obyczajowych, książek dla dzieci, reportaży i wielu innych gatunków. Wśród gości znajdą się: Katarzyna Kostołowska, Joanna Jodełka, Zofia Mąkosa, Adam Wajrak, Radek Nawrot, Julia Łapińska, Agnieszka Olejnik, Klaudia Muniak, Nina Zawadzka, Agnieszka Kulbat, Adrian Ksycki, Ola Śmigielska i wielu innych. Dodatkowo w niedzielny poranek GRANDA zaprasza dzieci na warsztaty z tworzenia ilustracji książkowych.
Twórców będzie można spotkać również na stoiskach wydawnictw oraz w specjalnej strefie, gdzie będą rozdawać autografy. Pełna listów autorów, którzy pojawią na MTP.

Poznańskie Targi Książki dla najmłodszych
Poznańskie Targi Książki to także bogata oferta książek dla dzieci. Organizatorzy wydarzenia zapraszają całe rodziny po nowości wydawnicze z ulubionymi bohaterami najmłodszych czytelników, a samych rodziców także na spotkania autorskie z twórcami literatury dziecięcej, m.in. z Madaleną Galewską-Kustrą – autorką przygód Pucia, który pomaga dzieciom w nauce mowy oraz Urlichem Hube, którego sztuka „O ósmej na arce” została przetłumaczona aż na 30 języków, nagrodzona między innymi Deutsche Kindertheaterpreis, KinderLITERAturpreis oraz National Jewish Book Award, a w wersji książkowej stała się bestsellerem.

Ostatniego dnia targów odbędą się także warsztaty ilustratorskie dla dzieci w wieku 7-14 lat, a przez wszystkie 3 dni targów będzie działała Strefa Rodzinnego Czytania.

Scrrable, winyle i komiksy
Podobnie jak w roku ubiegłym, miłośnicy słownych potyczek znajdą coś dla siebie w specjalnej Strefie Scrabble. Z kolei na fanów muzyki będzie czekać blisko 10 000 płyt winylowych przygotowanych przez wystawców z Polski i zagranicy w ramach już IV odsłony Giełdy Winyli. Swoje podwoje otworzy też strefa komiksu.

Książki na TikTok-u
Nowością na tegorocznych Poznańskich Targach Książki będzie Strefa TikTok-a. Przez wszystkie trzy dni będą w niej gościć członkowie znanej wśród młodzieży grupy TikTok BookClub. W programie strefy mnóstwo rozmów o książkach, ich promocji z wykorzystaniem mediów społecznościowych, a także o cieniach i blaskach współpracy pomiędzy wydawcami a TikTokerami.


Poznańskie Targi Książki odbędą się na terenie MTP w dniach 10-12 marca w towarzystwie Targów Edukacyjnych, które skierowane są do uczniów poszukujących nowych szkół, rodziców i nauczycieli.

Więcej informacji.
Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny.

INFORMACJE PORZĄDKOWE
Godziny otwarcia: piątek 10:00-18:00 | sobota 9:00-18:00 | niedziela 9:00-16:00
Lokalizacja: wydarzenia będą odbywać się w pawilonach 5A, 7, 7A, 8 i 8A.
Wejście: wejście główne od ul. Śniadeckich (Wejście Zachodnie), wejście również od strony dworca Poznań Główny (Hol Wschodni).
(info PTK)

Dodaj komentarz