Podcasty Różne Rynek wydawniczy

Autorzy podcastu Audioteki „PigOut i Chmielarz gadają o książkach”… w teatrze

Resort Komedii to miejsce w podziemiach kultowej kawiarni na Bielańskiej 1 w Warszawie. W słusznie minionych czasach mieścił tu się sklep z wyrobami cukierniczymi fabryki “22 Lipca (d. E. Wedel)”. Od lat zajmuje je chętnie odwiedzana przez młodzież kawiarnia Resort, a co kilka dni można się setnie zabawić, obserwując i biorąc udział m.in. w spektaklach parateatralnych Resortu Komedii – grupy młodych ludzi ad hoc wymyślających przezabawne skecze.

W niedzielę 23 maja odbyło się tam współorganizowane prze Audiotekę wydarzenie, podczas którego Wojciech Chmielarz i PigOut, autorzy podcastu Audioteki „PigOut i Chmielarz gadają o książkach”, inspirowali ekipę Resortu Komedii(w sumie 6 osób) do wymyślania niestworzonych historii. Panowie rozmawiali nie tyle o książkach, a o sytuacjach z nimi związanymi, a ekipa Resortu Komedii wychwytywała niektóre słowa i zdarzenia i budowała wokół nich skecze – mniej lub bardziej zabawne. Mieliśmy więc zabawę o lektorach czytających audiobooki, dyskusję w szkole o literaturze, a nawet o programach rolnych w telewizji.

Wojciech Chmielarz to jeden z najbardziej cenionych polskich autorów kryminałów, twórca „Żmijowiska”, „Prostej sprawy”, a także „Wyrwy”, która ostatnio doczekała się kinowej ekranizacji. PigOut to influencer i dziennikarz, który w niestandardowy sposób komentuje doniesienia z pierwszych stron internetowej popkultury. Wspólnie prowadzą podcast „PigOut i Chmielarz gadają o książkach”, w którym  w luźnej rozmowie probują przekazać swych słuchaczy, co warto czytać a co już mniej. Nowe odcinki pojawiają się w aplikacji co drugi czwartek, a od momentu premiery do niedzieli włącznie można ich słuchać bezpłatnie (następnie w ramach Audioteka Klub).

(info ap)

Dodaj komentarz