Różne Rynek wydawniczy

Czytanie na trawie w Królikarni

Czytanie na trawie z wieczornym pokazem multimedialnym odbędzie się 20 maja (sobota) w godz. 16.00 – 22.00 w Parku Rzeźby przed stołecznym pałacem Królikarnia.


Podobnie jak podczas pierwszej edycji wydarzenia rok temu Czytanie na trawie będzie miało formę pikniku rodzinnego z różnorodnymi animacjami dla dzieci oraz wieczornym multimedialnym pokazem 3D na budynku muzeum. Spektakl światła i dźwięku zostanie w tym roku wzbogacony o animacje nawiązujące do miniserialu „Mole Książkowe”.

Przez całe popołudnie i wieczór na uczestników pikniku będą czekały różnorodne atrakcje czytelnicze, wśród nich m.in. warsztaty dla dzieci i młodzieży, literacka gra terenowa z nagrodami, rozmowy o książkach, gra w boule i fotobudka. W strefie aktywności będzie gościć Fundacja Powszechnego Czytania, która przygotuje animacje pod hasłem „Tata też czyta”.

Osoby biorące udział w wydarzeniu będą mogły skorzystać z dwóch specjalnie przygotowanych stref: wymiany książek oraz relaksu i dobrej lektury. Dla aktywnych uczestników przewidywane są nagrody-niespodzianki. Aby wziąć udział w wymianie książek wystarczy zabrać ze sobą książkę – „bilet” wstępu. Na stoisku NPRCz 2.0 będzie można dowiedzieć się więcej o działaniach realizowanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.


Organizatorem wydarzenia jest Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Biblioteką Narodową, Instytutem Książki oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki – operatorami NPRCz 2.0. Partnerem spotkania jest Królikarnia – Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie.
(info NCK)

Dodaj komentarz