Biblioteki Różne

„Eureka Biblioteka!” z wizytą w Bibliotece Publicznej w Zwierzynie

W sobotę  13 maja o godz. 16:20 na antenie TVP Kultura wyemitowany zostanie kolejny odcinek „Eureki Biblioteki!”, poświęcony bibliotekom, które uzyskały wsparcie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 (NPRCz 2.0). Tym razem odwiedzimy Gminną Bibliotekę Publiczną w Zwierzynie.


Gminna Biblioteka Publiczna w Zwierzynie to prężnie działająca kameralna instytucja kultury. Znajdziemy tu nie tylko książki, ale też interesującą galerię fotograficzną prezentującą zdjęcia dawnego Zwierzyna, spotkamy się również z filmem i teatrem.

Biblioteka prowadzi dyskusyjny klub filmowy i oferuje zajęcia teatralne dla seniorów “Mistrzowie słowa – Eliza Orzeszkowa”, organizuje konkursy dla uczniów takie jak na przykład konkurs wiedzy o książce podróżniczej „W drogę”.

Prężnie działa tu Dyskusyjny Klub Książki, a także akcja pod tytułem “książka na telefon”. Czytelnicy, którzy nie mogą wypożyczyć książek osobiście, korzystają z tej bardzo przyjaznej opcji – wybrane przez nich egzemplarze są im dostarczone bezpośrednio do domu.


„Eureka Biblioteka!” to cykl telewizyjny zrealizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Seria ukazuje nowoczesne biblioteki publiczne – beneficjentów NPRCz 2.0, prezentuje ich ofertę kulturalno-edukacyjną, najciekawsze wydarzenia i działania na rzecz społeczności lokalnej.
(info Narodowe Centrum Kultury)

Dodaj komentarz