Promocje książek Rynek wydawniczy Spotkania literackie

“Autorski kwadrans” z Wiolettą Piasecką

Autorzy Książek w Obiektywie zapraszają na premierowe spotkanie z Wiolettą Piasecką autorką powieści Sny pachnące poziomkami wydanej nakładem wydawnictwa Skarpa Warszawska.


W rozmowie z Dorotą Dudą autorka zdradzi tajniki pracy nad książką i opowie o źródle inspiracji.

Dziewiętnastoletnia Lena, po śmierci ojca, dowiaduje się, że ma zaledwie trzy miesiące na opuszczenie leśniczówki, w której spędziła szczęśliwe dzieciństwo i młodość. Młody podleśniczy Kamil, któremu ojciec Leny pomógł dostać się do służby leśnej, roztacza opiekę nad córką leśniczego, dopóki ta nie stanie na nogi. Stanowczo sprzeciwia się temu narzeczona mężczyzny, podejrzewając, że nie tylko wdzięczność jest powodem tej troski. Wkrótce Lena wyprowadza się do Trójmiasta, tam rozpoczyna życie na własnych zasadach. Wie jednak, że w leśniczówce zostawiła pachnące lasem wspomnienia, błogie chwile związane z rodzicami. Ale czy tylko to? Czy da się wymazać z pamięci najwspanialsze chwile swojego życia i tak po prostu, kolejny raz zacząć od nowa? Czy jednak warto śnić o spełnieniu swoich zdawałoby się nierealnych marzeń?

Wioletta Piasecka — autorka powieści obyczajowych, książek dla dzieci, słuchowisk radiowych oraz scenariuszy teatralnych. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim oraz ekonomię na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Lubi dobrą literaturę, trzymające w napięciu filmy oraz podróże. Pisze książki, które niosą nadzieję i są przepełnione emocjami.

Ponad piętnaście lat pisała wyłącznie dla młodych czytelników. Obecnie spełnia swoje marzenia pisząc powieści dla dorosłych.

Za swoją twórczość otrzymała wiele nagród i wyróżnień, ale największą nagrodą są dla niej ciepłe słowa Czytelników.

Mieszka w leśniczówce i tam, w środku lasu, przychodzą jej do głowy najlepsze pomysły na książki.

Rozmowa odbędzie się 16 maja 2023, wtorek, godz. 19.00 na Facebook/Autorzy Książek w Obiektywie


Agencja promocji autorów AUTORZY KSIĄŻEK W OBIEKTYWIE – powstała z pasji do książek i fotografii. Pomaga pisarzom, poetom wypromować swój wizerunek poprzez piękne fotografie, krótkie filmy reklamowe, wywiady, spotkania autorskie czy recenzje książek. Zajmuje się także promocją autorów oraz ich dzieł literackich w mediach społecznościowych. Tworzy strony i blogi internetowe.

(info AP Autorzy Książek w Obiektywie)

Dodaj komentarz