Biblioteki Różne

„Eureka Biblioteka!” z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnogrodzie

W sobotę  20 maja o godz. 14:05 na antenie TVP Kultura wyemitowany zostanie kolejny odcinek „Eureki Biblioteki!”, poświęcony bibliotekom, które uzyskały wsparcie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 (NPRCz 2.0). Tym razem odwiedzimy Miejską Bibliotekę Publiczną w Tarnogrodzie.


Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnogrodzie to nie tylko możliwość wypożyczenia książek, ale także jedyne w Europie Muzeum Nożyczek. Historia miasta związana jest z krawiectwem, stąd taka instytucja. To również wypożyczenie wymarzonej pozycji literacki z dostawą do domu oraz wydanie “Słownika potocznej mowy tarnogrodzkiej”.

Nowoczesne wnętrze zachęca do odwiedzenia tej nietypowej placówki i po raz kolejny udowadnia, że biblioteka to nie tylko książki.


„Eureka Biblioteka!” to cykl telewizyjny zrealizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Seria ukazuje nowoczesne biblioteki publiczne – beneficjentów NPRCz 2.0, prezentuje ich ofertę kulturalno-edukacyjną, najciekawsze wydarzenia i działania na rzecz społeczności lokalnej.
(info Narodowe Centrum Kultury)

Dodaj komentarz