Poligrafia Ranking drukarń Rynek wydawniczy

Twoja ulubiona drukarnia (rok 2023) wybrana

Poprosiliśmy naszych czytelników-wydawców o wskazanie zakładu poligraficznego, który cieszy się Państwa największą sympatią. Z tym określeniem wiążą się oczywiście bardzo subiektywne odczucia, załóżmy jednak, że chodzi nam o to czy ma miłą załogę, miłych i kompetentnych szefów, świetnie się z tym zakładem współpracuje itd.  Tu uwaga, od tego roku przestajemy dzielić drukarnie na cyfrowe i offsetowe. Obydwie technologie druku zaczynają funkcjonować obok siebie w dużych zakładach poligraficznych, podział taki powoli traci więc sens.

Wydawcy, czytelnicy, miłośnicy książek zdecydowali! A oto wyniki w tegorocznym rankingu “Drukarnia wydawniczych sympatii”:

MIEJSCE PIERWSZE – OPOLGRAF S.A. (Opole)
Na ten zakład oddano 467 głosów

MIEJSCE DRUGIE – DRUKARNIA WYDAWNICZA im. W.L. ANCZYCA S.A. (Kraków)
385 głosów

MIEJSCE TRZECIE – MACHINA DRUKU sp. z o.o. (Toruń)
368 głosów

Gratulujemy! Dyplomy wręczymy pierwszego dnia trwania Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie, podczas uroczystości rozstrzygnięcia Konkursu PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2022 (PKiN, Sala Kisielewskiego, godz. 14:00).

W sumie oddano 2117 głosów na 43 zakłady, minimum 10 głosów oddano na 13 drukarń. Po raz pierwszy w tym plebiscycie pojawiło się Druk Intro (191 głosów), na Abedik głosowało 142 wydawców, na Elpil 129, na Totem 86, na Sindruk 66, na Sowę 45, na Zapolex 25, na Pozkal 12, na Druk-24h 11, na MCP 10.


Przypominamy, że w roku ubiegłym za najsympatyczniejsze drukarnie uznaliście Państwo Drukarnię Wydawniczą z Krakowa oraz Totem.com.pl z Inowrocławia.

Redakcja portalu www.wydawca.com.pl


One thought on “Twoja ulubiona drukarnia (rok 2023) wybrana

Dodaj komentarz