Targi w Polsce Targi, festiwale

Jesienne Targi Książki (Warszawa 8-10 września 2023)

Fundacja Historia i Kultura zaprasza do udziału w Jesiennych Targach Książki, których druga edycja odbędzie się w dniach 8-10 września 2023 r. w Warszawie na Placu Defilad od strony Al. Jerozolimskich przed Kinoteką.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny dla wszystkich zwiedzających.


Warszawskie Jesienne Targi Książki, które w 2022 roku odbyły się w Arkadach Kubickiego, są kontynuacją Plenerów Literackich, organizowanych w latach poprzednich w Ogrodzie Saskim.

Tegoroczna edycja odbędzie się na Placu Defilad od strony Al. Jerozolimskich przed Kinoteką. Wydarzenie jest połączeniem festiwalu literackiego z częścią targową, w miejscu, które zyskało wielką przychylność odwiedzających majowe Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie. Przed wejściem do Kinoteki staną namioty z książkami oferowanymi przez wystawców a spotkania autorskie z udziałem publiczności odbędą się nieopodal w przestrzeniach Kinoteki.

Na zbliżających się Jesiennych Targach Książki obecni będą wydawcy literatury pięknej, kryminałów, literatury faktu, książki dziecięcej, młodzieżowej, literatury young adults oraz komiksów. Prezentacji bogatej oferty wydawniczej – w edycji 2022 odnotowaliśmy ponad 100 wystawców i 40 spotkań autorskich – towarzyszyć będzie różnorodny program spotkań z autorami, dyskusji oraz sesji autografów. Wiele literackich atrakcji skierujemy do najmłodszych, a także fanów i fanek gatunku young adults. Będą nowości wydawnicze i klasyka dziecięcej i młodzieżowej literatury, a także spotkania z twórcami książek odpowiadających na najważniejsze pytania dotyczące życia młodych ludzi. We współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Komiksowym na Targach działać będzie sektor komiksowy. Fani i fanki będą mogli kupić najnowsze publikacje, spotkać ulubionych autorów i otrzymać rysowane dedykacje.

W gronie wystawców, partnerów i patronów Jesiennych Targów Książki są wydawnictwa, księgarnie i antykwariaty, a wśród nich m.in. Agora, Księgarnie Świat Książki, Grupa Wydawnicza Foksal, Wielka Litera, Media Rodzina, Wydawnictwo Mięta, Wydawnictwo W drodze, Księży Młyn, Wydawnictwo Lucky, Wydawnictwo Sejmowe, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Wydawnictwo Fronda, Wydawnictwo Kameleon, MUZA, Nowa Baśń, Instytut Pamięci Narodowej, Instytut Pileckiego, Vesper, Samowydawcy oraz wydawnictwa komiksowe uczestniczące w majowym Festiwalu Komiksowa Warszawa.

Patronat honorowy nad Targami objęli: Polska Izba Książki, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Porozumienie Wydawców Książki Historycznej.


Jesienne Targi Książki 2023

plac Defilad – teren przed Kinoteką, od strony Al. Jerozolimskich

Piątek 8.09. – w godz. 12:00-18:00,

Sobota 9.09. – w godz. 11:00-19:00,

Niedziela 10.09. – w godz. 11:00-18:00.

Wstęp jest bezpłatny dla wszystkich zwiedzających.

(info Fundacja Historia i Kultura)


Dodaj komentarz