Festiwale literackie

Warszawa Singera – święto kultury żydowskiej

Spektakle, koncerty, spacery historyczne, spotkania literackie, czytania performatywne – wszystko to, a nawet więcej, już wkrótce na Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. W tym roku odbędzie się edycja jubileuszowa – dwudziesta. Miasto Stołeczne Warszawa współfinansuje festiwal, a patronat honorowy sprawuje prezydent stolicy.


Warszawa Singera to prawdziwe święto, bez którego trudno wyobrazić sobie lato w stolicy. Wszyscy czekamy na ten wyjątkowy czas, na gwar, radość i emocje, które towarzyszą obcowaniu z kulturą żydowską w najlepszym wydaniu – napisał we wstępie do festiwalowego katalogu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Zaprosił wszystkich do wspólnego świętowania i do radosnej zabawy.

Twórczyni Festiwalu Warszawa Singera i dyrektorka Teatru Żydowskiego, Gołda Tencer, świętująca w tym roku 55-lecie pracy artystycznej, podkreśla, że te dwie dekady festiwalu to jedno z jej największych marzeń, które udało się zrealizować.

Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera rozpocznie się oficjalnie 26 sierpnia i potrwa do 3 września. W koncercie otwarcia, na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej, wystąpią dwie wspaniałe wokalistki i wszechstronne artystki: Achinoam Nini (Noa) z Izraela i, gościnnie, Anna Maria Jopek.

Szczegółowy program Festiwalu

Bilety można kupić online, a bezpłatne wejściówki na imprezy wymagające potwierdzenia są wydawane w biurze Teatru Żydowskiego przy ulicy Senatorskiej 35.

(źródło i plakat: kultura.um.warszawa.pl, autor plakatu: Lech Majewski)

Dodaj komentarz