Różne Rynek wydawniczy

„Lato z dreszczykiem” – opowieść kryminalna stworzona wspólnie ze słuchaczami Polskiego Radia

Tajemnica, zwroty akcji, fascynująca historia i intrygujący bohaterowie – to wszystko znajdzie się w opowiadaniu kryminalnym stworzonym wspólnie ze słuchaczami Polskiego Radia podczas zabawy literackiej „Lato z dreszczykiem” odbywającej się w ramach tegorocznego „Lata z Radiem”. Pierwszy odcinek tej wyjątkowej lektury już w poniedziałek, 4 września na antenie Programu 1 Polskiego Radia. Emisja „Klątwy Serca Maharadży” od poniedziałku do piątku w audycji „Cztery Pory Roku” ok. godz. 11.40. Czyta Andrzej Mastalerz.


Już od 4 września na antenie radiowej Jedynki będzie można wysłuchać opowieści w znakomitej interpretacji Andrzeja Mastalerza – laureata Wielkiej Nagrody Festiwalu „Dwa Teatry 2022”. Codziennie od poniedziałku do piątku o godz.11.30 w audycji „Cztery Pory Roku” emitowane będą fragmenty tej wyjątkowej lektury.

Dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia zaprosili w czasie wakacji słuchaczy Polskiego Radia do wspólnej zabawy literackiej „Lato z dreszczykiem”, polegającej na wspólnym stworzeniu opowiadania kryminalnego. Na stronie został zamieszczony zarys fabuły oraz opis podstawowych postaci, a zadaniem słuchaczy było dopisywanie kolejnych fragmentów opowiadania. Przy pisaniu należało brać pod uwagę to, co opublikowano wcześniej, czyli co słuchacze już stworzyli. Postępy zabawy omawiane były przez całe tegoroczne „Lato z Radiem”. Początek opowiadania został napisany przez dziennikarkę radiowej Jedynki – Izę Żukowską, a jego pierwsze zdania brzmiały tak: – Jest wtorek, 19 czerwca 1923 roku. Kilkanaście dni wcześniej, w Warszawie, rozpoczął działalność drugi rząd Wincentego Witosa. Prezydent odrodzonej pięć lat wcześniej Rzeczypospolitej Stanisław Wojciechowski zwolnił ze stanowiska szefa Sztabu Generalnego Józefa Piłsudskiego, który planuje wycofanie się z życia publicznego, choć nie zdążył tego jeszcze ogłosić. Ale to słuchacze Polskiego Radia stworzyli ciąg dalszy tej wyjątkowej lektury. „Klątwa Serca Maharadży” doczekała się dwóch zwycięskich fragmentów. Jury konkursu w składzie: Iza Żukowska i Anna Stempniak, zdecydowało nagrodzić dwóch autorów nadesłanych zakończeń opowiadania tj. Małgorzatę Olmę i Mikołaja Ryśkiewicza.
(info Polskie Radio)

Dodaj komentarz