Targi za granicą Targi, festiwale

Truściński i Stefaniec na Festiwalu Komiksu w Brukseli

W dniach 8-10 września odbył się Festiwal Komiksu w Brukseli. Polski udział to m.in. wystawa prac Przemysława Truścińskiego i Wojciecha Stefańca.


Na zaproszenie Instytutu Polskiego w Brukseli podczas tegorocznej edycji BD Comic Strip Festival w Brukseli można było spotkać dwóch znakomitych polskich twórców komiksu, Przemysława „Trusta” Truścińskiego i Wojciecha Stefańca. Ich książki są tłumaczone na języki obce, a grono miłośników ich twórczości stale się powiększa. Przyjazd obu autorów wsparł Instytut Książki.

Na wystawie pt. „Współczesny komiks polski: Stefaniec i Truściński” podczas BD Comic Strip Festival zaprezentowane zostały ich najbardziej znane komiksy, czyli Andzia Truścińskiego i Bardo Stefańca. W Brukseli można było także obejrzeć ilustracje z Wiedźmina, które Przemysław Truściński wykonał do słynnej na całym świecie gry komputerowej opartej na powieści Andrzeja Sapkowskiego.

Obaj autorzy wzięli udział w sesjach rysowania na żywo, warsztatach dla dzieci i konferencji poświęconej komiksowi.

Na stronie Polskiego Instytutu w Brukseli czytamy: Wzięliśmy także udział w debacie „Komiks i gry wideo: Przemysław „Trust” Truściński & Nicolas Keramidas” moderowanej przez Thierry’ego Tinlota. Zorganizowaliśmy warsztaty dla dzieci i młodzieży prowadzone przez naszych artystów (…) W programie znalazły się także sesje rysunkowe na żywo i podpisywanie książek. Przez cały festiwal na naszym stoisku można było kupić duży wybór polskich komiksów. Dziękujemy naszym artystom za wspaniałą pracę, mimo upału. Wspaniale było poznać ich osobiście i zobaczyć, jak rysują. Chcielibyśmy także wyrazić naszą wdzięczność Pawłowi Timofiejukowi z Timof Comics za przyłączenie się do nas i przywiezienie na nasze stoisko najlepszych polskich komiksów. I na koniec serdeczne podziękowania dla wszystkich odwiedzających za inspirujące rozmowy. To wszystko nie byłoby możliwe bez naszych partnerów: Visit.Brussels, Polskie Stowarzyszenie Komiksowe, Instytut Książki, Scratch Books, Editions de la Cerise.
(źródło: Instytut Książki, Polski Instytut w Brukseli, fot. Instytut Polski w Brukseli)

Dodaj komentarz