Filmy Rynek wydawniczy

Kolejna wersja serialu “Percy Jackson i bogowie olimpijscy”

Do sieci trafił zwiastun tworzonego właśnie serialu Disney+ inspirowanego cyklem powieści dla młodzieży Ricka Riordana. Nowy serial Percy Jackson i bogowie olimpijscy to kolejne podejście do ekranizacji książek – wcześniej powstały filmy w reżyserii Chrisa Columbusa i Thora Freudenthala.

Pierwsze zapowiedzi filmu pojawiły się w maju 2020 roku. Po kilku latach pracy nad serialem ostatecznie ogłoszono jego premierę. Pierwsze odcinki serialu Percy Jackson pojawić się mają na platformie Disney+ 20 grudnia 2023 roku. Łącznie pierwszy sezon serialu liczyć będzie 6 odcinków.

Serial opowiada o przygodach dwunastoletniego Percy’a, obdarzonego nadprzyrodzonymi zdolnościami chłopca. Percy powoli poznaje świat półbogów i antycznych herosów, w pewnej chwili zostaje oskarżony przez Zeusa o kradzież jego błyskawicy. Chłopak musi udowodnić swoją niewinność i odnaleźć faktycznego złodzieja.

Serial inspirowany jest serią książek Ricka Riordana o Percym Jacksonie. Cykl liczy sześć powieści, z czego ostatnia z nich – Puchar Bogów – na rynku ukaże się dopiero we wrześniu tego roku. To powrót do serii po wielu latach – piąty tom zatytułowany Ostatni olimpijczyk wydany został w 2009 roku. W międzyczasie autor tworzył inne powieści również powiązane ze światem greckich bogów.

Dodaj komentarz