Poligrafia Technika

Canon ogłasza poszerzenie serii arkuszowych urządzeń atramentowych B3 o kolejne varioPRINT iX1700

Canon, lider w produkcji urządzeń atramentowych, ogłosił dziś zapowiedź Canon varioPRINT iX1700 – nowego urządzenia pozwalającego na druk z prędkością do 170 obrazów A4 na minutę. Wydarzenie będzie miało miejsce na targach Canon Expo w Jokohamie (Japonia, 19-20 października 2023 r.).


Maszyna varioPRINT iX1700 wykorzystuje najnowsze i sprawdzone technologie firmy Canon, co pozwoli naszym klientom osiągać najwyższe standardy jakości i wydajności pracy. Nowy system zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających dostawców druku komercyjnego i przemysłowego. Pierwszymi klientami, którzy przekonają się, jakie możliwości oferuje varioPRINT iX1700 będą goście targów drupa24, odwiedzający stoisko firmy Canon (hala 8A, stoisko B41).

Dla wymagających drukarni komercyjnych i przemysłowych
Canon nie ustaje we wspieraniu klientów, którzy podążają za najnowszymi trendami w branży, takimi jak m.in.: drukowanie w niskich nakładach i krótkie terminy zamówień, co jest efektem postępującej automatyzacji.

Jeśli chodzi o obszar druku atramentowego i arkuszowego, najnowsze urządzenie varioPRINT iX1700 łączy doświadczenie centrów badawczo-rozwojowych Canon z Japonii, Niemiec i Holandii. Wydajność rozwiązania równa 170 obrazów A4 na minutę powoduje, że urządzenie można sytuować między flagowym modelem Canon imagePRESS V1350, a atramentowym varioPRINT iX2100/3200. Należy je więc traktować jako uzupełnienie oferty przeznaczonej dla przemysłu.

Innowacyjna technologia głowicy drukującej i atramentu do wysokiej jakości druku
varioPRINT iX1700 jest wyposażone w nową, innowacyjną głowicę drukującą Canon, która pozwala na osiągnięcie rozdzielczości druku równą 2400 x 1200 dpi. Wszystko to w oparciu o nowy zestaw atramentów. Dzięki temu umożliwia ona produkcję materiałów drukarskich o wysokiej jakości, takich jak m.in.: materiały marketingowe, książki i różnorodne formy stosowane w komunikacji biznesowej.

Nowe atramenty polimerowe na bazie wody zawierają wysoko nasycone pigmenty i pozwalają na uzyskanie szerokiej gamy kolorów dla różnych typów mediów drukarskich. Atrament nakładany jest na medium zaraz po procesie nałożenia płynu kondycjonującego, który pozwala zakotwiczyć pigment w materiale, tworząc bardzo cienką warstwę. W rezultacie, wydruk umożliwia reprodukcję mocnej kolorystyki przy jednoczesnym zachowaniu naturalnej struktury materiału, umożliwiając produkcję materiałów z reguły drukowanych offsetowo w równie wysokiej jakości. W varioPRINT iX1700 zastosowano zupełnie nowy mechanizm korekcji, który bez zwalniania pracy poprawia ewentualne niedoskonałości ułożenia arkusza, by zapewnić najwyższą jakość obrazu i rejestrację wydruku.

Produktywna i niezawodna
Maszyna drukuje maksymalnie w formacie B3 z prędkością do 170 obrazów A4 (73 obrazy B3 na minutę). Aby zmaksymalizować wydajność, konserwacja głowicy drukującej i kontrola jakości zostały zautomatyzowane. Głowice drukujące są wyposażone w mechanizm, który pozwala na utrzymanie atramentu w cyrkulacji, dzięki czemu nie wysycha on i pozwala na stabilność procesu drukowania. Dzięki specjalnej kompozycji atramentów, które firma Canon opracowała dla nowej głowicy, a także dzięki podciśnieniowemu systemowi gwarantującemu niezawodne podawanie papieru, varioPRINT iX1700 może być wykorzystywane do szerokiej gamy nośników.

Operatorzy i serwisanci mają zapewniony łatwy dostęp do przedniej części maszyny a specjalne okno zapewnia z kolei łatwy wgląd w mechanizm druku i głowic. Cyfrowy interfejs PRISMAsync w ramach pakietu Canon PRISMA gwarantuje integrację urządzenia z oprogramowaniem do zarządzania kluczowymi procesami pracy w firmach, w tym z procesami produkcyjnymi. Wizualnie dopracowany interfejs użytkownika i funkcje automatyzacji wzmacniają wydajność urządzenia.

Nowe urządzenie varioPRINT iX1700 będzie dostępne na rynkach EMEA w 2025 roku.
(info On Board Think Kong / ECCO Network)

Dodaj komentarz