Wystawy

Polska Ilustracja z kolekcji Biura Wystaw Artystycznych – Galerii Zamojskiej

Biuro Wystaw Artystycznych – Galeria Zamojska zaprasza na otwarcie wystawy 20 października 2023 o godz. 17:00. Wystawa będzie czynna do 30 listopada 2023.

„Polska Ilustracja z kolekcji Biura Wystaw Artystycznych – Galerii Zamojskiej”, to projekt na który składa się wystawa z wydawnictwem towarzyszącym. Na wystawie zaprezentowane będą najcenniejsze i najbardziej reprezentatywne ilustracje z kolekcji BWA tworzonej przez prawie 50 lat. Znajdzie się starannie dobrany wybór 150 ilustracji, 64 autorów, ukazujących talent i kreatywność polskich artystów działających w tej dziedzinie sztuki. Od ilustracji do książek dla dzieci, do tematów dla dorosłego odbiorcy. Wystawa, jak i katalog będzie zgłębiać różne gatunki i style polskiej ilustracji. Towarzyszący album wzmocni wrażenia oraz pozwoli zwiedzającym zabrać do domu fragment wystawy. Zawierający 150 najpiękniejszych ilustracji album posłuży jako wizualna skarbnica, dając czytelnikom wgląd w świat polskiej ilustracji oraz bogatą kolekcję jaką posiada BWA-GZ. Wydawnictwo obok wartości artystycznej pełnić będzie również rolę poznawczą i edukacyjną. W celu poszerzenia zasięgu i dotarcia do większego grona odbiorców projekt umieszczony został w Internecie.

Projekt dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego
(info BWA)

Dodaj komentarz