Odeszli od nas Rynek wydawniczy

Nie żyje Barbara Petrozolin-Skowrońska

Z ogromnym smutkiem informuję, że odeszła od nas Barbara Petrozolin-Skowrońska, wydawca i redaktorka PWN, autorka książek dokumentalno-historycznych, artykułów, recenzji i wywiadów, z-ca redaktora naczelnego magazynu “Wydawca”, aktywna działaczka Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek.
Zmarła późnym wieczorem 22 października 2023 roku, miała 86 lat. O jej śmierci poinformował nas jej syn, Krzysztof Skowroński. 

Wraz z Basią odchodzi kolejna przedstawicielka pokolenia ludzi, dla których książka i praca nad nią nie były pustym słowem a wartością samą w sobie, sposobem na życie i samorealizację. Do końca aktywna zawodowo, jeszcze kilka dni temu telefonicznie dawała mi ostatnie wskazówki, poprawki do prowadzonego przez nią na łamach “Wydawcy” cyklu “Ludzie Polskiej Książki”. Ostatnio nie czuła się najlepiej, w końcu skończyło to się szpitalem.

Basiu, brak mi będzie Twojego wsparcia przy wydawaniu “Wydawcy”, naszych spotkań w Twoim domu na Saskiej Kępie, pogaduszek przy herbacie w ogródku. Dziękuję, że byłaś, i że los nas ze sobą poznał. 

Andrzej Palacz
red. naczelny “Wydawcy”

Dodaj komentarz