Praca Rynek wydawniczy

Konkurs na redaktora naczelnego miesięcznika „Dialog”

Instytut Książki, wydawca czasopisma, ogłasza konkurs na stanowisko redaktora naczelnego miesięcznika „Dialog”.

Kandydatury na stanowisko redaktora naczelnego należy zgłaszać do dnia 31 stycznia 2024 r. w formie elektronicznej na adres poczty elektronicznej m.skibinska@instytutksiazki.pl.

Do oceny zgłoszeń zostanie powołana komisja konkursowa.

Szczegółowe informacje dostępne są w regulaminie konkursu oraz ogłoszeniu o pracę, które dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej.


„Dialog” to miesięcznik poświęcony dramaturgii współczesnej – teatralnej, filmowej, radiowej i telewizyjnej. Został założony w 1956 roku przez Adama Tarna, dramatopisarza i tłumacza, który kierował pismem do 1968 roku. Ogromny wpływ na kształt miesięcznika miał Konstanty Puzyna, krytyk, który współzakładał pismo, a potem był jego redaktorem naczelnym od 1972 roku aż do śmierci w 1989 roku. Naczelnymi byli także Stanisław Stampf’l (1968-1971) i Jerzy Koenig (1989-1990). Od 1991 „Dialogiem” kierował Jacek Sieradzki. Od kwietnia do grudnia 2023 roku stanowisko redaktora naczelnego objął dr Antoni Winch. Podstawowym zadaniem pisma jest publikacja tekstów dramatycznych. W każdym numerze miesięcznika od ponad sześćdziesięciu lat ukazuje się co najmniej jedna polska sztuka lub scenariusz. Drukowane są także starannie wybrane tłumaczenia najciekawszych współczesnych sztuk obcojęzycznych. Publikacjom sztuk towarzyszą na łamach „Dialogu” eseje, rozmowy redakcyjne, felietony, szczegółowe prezentacje sylwetek dramatopisarzy, a także informacje o życiu współczesnego teatru.

Miesięcznik „Dialog” to czasopismo wydawane przez Instytut Książki na zlecenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(źródło: Instytut Książki)

Dodaj komentarz