Rynek wydawniczy

„Zrób to sam” – pierwszy odcinek w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”

Na YouTube ukazał się pierwszy odcinek nowego cyklu filmów „Zrób to sam”, wyprodukowany przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Filmy mają zaprosić dzieci do zabawy i zachęcić do częstszego sięgania po książki.

Każdy z odcinków prowadzonego przez Animatorkę Nastazję cyklu prezentuje inny pomysł na kreatywną zabawę w towarzystwie książek. Prowadząca pokazuje w nich dzieciom, jak w prosty sposób i przy użyciu łatwo dostępnych materiałów wyczarować niezwykłe przedmioty, które umilą im czas z książką: samodzielnie wykonaną okładkę, pobudzający wyobraźnię teatr cieni czy rodzinną grę planszową.

W pierwszym odcinku cyklu Animatorka Nastazja pokazuje, jak w prosty sposób stworzyć niecodzienny kącik czytelniczy i upiększyć go za pomocą… rynny.

Następne odcinki cyklu będę publikowane w każdą kolejną środę na kanale Instytutu Książki na YouTube oraz na Facebooku.


Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania od pierwszych miesięcy życia dziecka. Od 2017 roku przekazaliśmy dzieciom i ich rodzicom już ponad 4 miliony książek. Projekt obejmuje trzy etapy – dzieci do trzeciego roku życia, przedszkolaki (w wieku 4-6 lat) oraz pierwszoklasistów (w wieku 7-9 lat). Specjalnie przygotowane Wyprawki Czytelnicze trafiają do szpitali położniczych, bibliotek publicznych z oddziałami dziecięcymi oraz szkół podstawowych w całej Polsce.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” jest finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(źródło: Instytut Książki)

Dodaj komentarz