Rynek wydawniczy

NAGLE! podpisało kontrakt z Jagą Moder

Pod koniec 2023 roku NAGLE! podpisało kontrakt z Jagą Moder (pisarką, twórczynią internetową, znaną z zamiłowania do tematyki starosłowiańskiej). Wydawnictwo nabyło prawa do stworzenia adaptacji komiksowej, filmowej a także do gry planszowej na podstawie debiutanckiej powieści autorki.

Kiedy zakładaliśmy NAGLE! wiedzieliśmy, że projekt ten, oprócz podstawowej działalności jaką jest wydawanie komiksów, rozbudowywany będzie o inne formy takie jak produkcja utworów audiowizualnych czy gier planszowych – przekazał Adam Badowski, współzałożyciel wydawnictwa.

Współpraca z Jagą, szalenie zdolną i kreatywną osobą, to świetny moment by te plany urzeczywistnić
– dodał Bartosz Musiał, drugi ze współzałożycieli.

NAGLE! od początku stawiało na projekty polskich twórców. Stworzenie adaptacji komiksowej to niemal gotowy predevelopment filmu. Powieść Jagi okazała się dla nas na tyle interesująca, że postanowiliśmy naszą współpracę rozszerzyć również o prawa do stworzenia gry planszowej – poinformował Krzysztof Ostrowski, współzałożyciel a także redaktor naczelny NAGLE!

Obecnie trwają intensywne działania związane z wyborem artystów, którzy tworzyć będą zespół przygotowujący adaptację komiksową powieści. Wydawnictwo chciałoby, aby prace nad scenariuszem ruszyły jeszcze wiosną br. Głównym celem spółki jest nie tylko publikacja na rynku rodzimym, ale przede wszystkim popularyzowanie polskiej twórczości poza granicami kraju.


Jaga Moder – absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, twórczyni internetowa i pisarka. Zadebiutowała w 2010 r. opowiadaniem Mak, Konwalia, Dziki Bez na łamach czasopisma „Science Fiction Fantasy i Horror”. Tekst otrzymał nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie literackim „Świetlne Pióro”. Jej powieść pt. Sądny dzień ukaże się w księgarniach w czerwcu nakładem wydawnictwa Fabryka Słów. Na co dzień prowadzi działalność internetową pod pseudonimem Legendystka – jej profile na Instagramie, Facebooku i TikToku skupiają dziesiątki tysięcy fanów mitów, legend i starodawnych zwyczajów

NAGLE! – to wydawnictwo komiksowe tworzone przez pasjonatów gatunku, którzy komiksem w jego najróżniejszych odsłonach profesjonalnie zajmują się od lat. NAGLE! to komiks środka z najwyższej półki, z angażującą historią i atrakcyjną, ale nie przesłaniającą treści grafiką. Dopełnieniem oferty będą ciekawe eksperymenty i odrobinę klasyki od najlepszych twórców i wydawców z całego świata. Założycielami NAGLE! są: Adam Badowski, Krzysztof Ostrowski oraz Bartosz Musiał.

(info: Nagle!, fot. archiwum prywatne Jagi Moder)

Dodaj komentarz