Targi, festiwale

III edycja festiwalu i targów wydawnictw dla dzieci i młodzieży Mały Koneser

W dniach 23-24 marca odbędzie się trzecia edycja festiwalu i targów wydawnictw dla dzieci i młodzieży Mały Koneser. W imprezie weźmie udział dwudziestu pięciu polskich wydawców i trzy oficyny zagraniczne. Tym razem organizator, wydawnictwo Wytwórnia,  zaprasza do Centrum Kreatywności Targowa na warszawskiej Pradze.

W tegorocznej edycji Małego Konesera wezmą udział wydawnictwa: Albus, Babaryba, Baobab, Buka, Druganoga, Dwie Siostry, Entliczek, Ezop, Format, Hokus-Pokus, Kultura Gniewu, Latarnik, Literówka, Mamania, MeMo, Muchomor, Natuli, Polarny Lis, Poławiacze Pereł, Powergraph, Tako, Tashka, Tatarak, Topipittori, Widnokrąg, Wolno, Wytwórnia oraz Zakamarki. Na miejscu będzie można zdobyć nowości i uwielbianą klasykę. Książki poszerzające wiedzę o świecie oraz wciągające małych i dużych opowieści.

W tym roku festiwal i targi przenoszą się do nowej lokalizacji na warszawskiej Pradze. Tutejsze Centrum Kreatywności Targowa zamieni się w scenę dla tych, którzy kreują polskie i światowe gusta, śmiało czerpią z najlepszych tradycji lat 60. i 70., ale też odważnie promują twórczość młodych artystek i artystów. Tegoroczna odsłona wydarzenia zyska międzynarodowy wymiar. Gośćmi specjalnymi Małego Konesera będą zagraniczni wydawcy: czeski Baobab, francuskie MeMo i włoski Toppipitori.

Wśród gości Małego Konesera znaleźli się w tym roku między innymi: Justyna Bednarek, Aleksandra i Daniel Mizielińscy, Piotr Socha, Dominika Czerniak-Chojnacka, Anna Taraska, Marcin Szczygielski, Rafał Kosik, Katarzyna Walentynowicz, Grzegorz Uzdański, Marta Ignerska, Józef Wilkoń, Anna Kaźmierak oraz szwedzka autorka Sara Lundberg.


Międzynarodowa konferencja Oko na świat

III edycja Małego Konesera to nie tylko targi i festiwal wydawnictw dla dzieci i młodzieży – to także ogólnopolska konferencja i dzień branżowy organizowany we współpracy z Biblioteką Narodową z programem skierowanym do nauczycieli, bibliotekarzy i profesjonalistów zajmujących się na co dzień literaturą dziecięcą i młodzieżową. Program konferencji „Oko na świat” to debaty o czytelnictwie, prezentacja pomysłów współpracy wydawców z bibliotekarzami i warsztaty prowadzone przez wydawców i twórców z Polski, Czech, Francji i Włoch. Konferencja odbędzie się przed targami, w piątek 22 marca 2023 w Bibliotece Narodowej. Wydarzenie to jest częścią projektu współpracy europejskiej „Oko na świat” realizowanego w Polsce przez wydawnictwo Wytwórnia / loeildumonde.fr.


Szczegółowe informacje o wydarzeniu i program dostępne są na profilu Mały Koneser na FacebookuInstagramie oraz na stronie wydawnictwa Wytwórnia.

Wydarzenie jest bezpłatne. Na warsztaty, spotkania i konferencję obowiązują zapisy pod adresem mailowym: malykoneser@gmail.com

Organizatorem Festiwalu Mały Koneser jest wydawnictwo Wytwórnia. Partnerem wydarzenia jest Miasto Stołeczne Warszawa, Biblioteka Narodowa i Centrum Kreatywności Targowa.

Festiwal Mały Koneser
23–24 marca 2024 // sobota (11.00-19.00) i niedziela (11.00-18.00)
Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie, ul. Targowa 56, Warszawa

Konferencja Oko na świat
22 marca 2024 // piątek (9.00-16.30)
Biblioteka Narodowa, al. Niepodległości 213, Warszawa


Dodaj komentarz