Targi w Polsce Targi, festiwale

PTK – trzy dni niezapomnianych wrażeń i dobrej zabawy z literaturą

Ponad 300 autorów, 220 wystawców i tysiące książek to wszystko czekać będzie na uczestników Poznańskich Targów Książki. Wielkimi krokami zbliżamy się do kolejnej edycji wydarzenia, która odbędzie się w weekend już 8 10 marca 2024 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Po raz kolejny teren MTP zamieni się w raj dla miłośników literatury w każdym wieku. W tym roku podczas wydarzenia będzie można znaleźć ofertę ponad 220 wydawnictw, zarówno dużych i znanych, jak i tych niszowych. Poza bogatą ofertą wydawniczą na uczestników czekają liczne spotkania z autorami, specjalne strefy tematyczne, warsztaty i prelekcje.

Przez trzy dni Poznańskich Targów Książki obędzie się ponad 100 spotkań autorskich na scenach, a podczas całego wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję zdobyć autografów przeszło 300 autorów z Polski i zagranicy. Wśród zaproszonych gości znajdują się:

  • Katarzyna Bonda najpopularniejsza autorka powieści kryminalnych w Polsce, spod jej pióra wyszedł, m.in. bestsellerowy cykl z Hubertem Meyerem;
  • Weronika Marczak współczesna pisarka i autorka książek dla młodzieży z kategorii Young Adult , jej seria Rodzina Monet szybko stała się bestsellerem;
  • Marcel Moss polski autor bestsellerowych powieści kryminalnych, thrillerów psychologicznych i sensacji, w tym książek Mroczne Sekrety czy Nie wiesz wszystkiego z cyklu “Liceum Freuda”.
  • Bernard Minier francuski autor wielu bestsellerów, w swoim literackim dorobku posiada m.in. Krąg, Nie gaś światła i Noc.

Strefy specjalne nie tylko dla książkowych moli
Program Poznańskich Targów Książki obfituje w atrakcje dla różnych grup odbiorców. Fanów czarnego krążka zainteresuje Giełda Winyli, na której pojawi się około 10 000 płyt winylowych, wyselekcjonowanych przez wystawców z polski i zagranicy. Nie zabraknie także atrakcji dla atrakcji dla pasjonatów powieści rysunkowych. Kolekcjonerskie numery, jak i nowsze edycje będzie można nabyć w będzie można nabyć w Strefie Komiksu. Coś dla siebie znajdą także fani rywalizacji słownej. W Strefie Scrabble zaplanowano atrakcje skierowane do początkujących i zaawansowanych graczy.

Już po raz kolejny podczas Poznańskich Targów Książki odbędzie się również wystawa z cyklu Mistrzowie Ilustracji. W tym roku przestrzeń będzie poświęcona twórczości Marianny Sztymy. Warto również odwiedzić Salon Ilustratorów, w którym znajdą się prace polskich twórców ilustracji i grafiki książkowej.

Atrakcje dla najmłodszych czytelników
W tym roku organizator przygotował specjalną przestrzeń dla rodzin z dziećmi. W pawilonie 7 znajdą się wydawnictwa oraz fundacje skierowane do początkujących czytelników bajek i opowieści. Poza setkami książek dla dzieci w tej przestrzeni odbędą się liczne warsztaty, zabawy oraz spotkania z au torami bajek. W Strefie Rodzinnego Czytania zagości m.in Łukasz Wierzbicki z książką Co Hrabia porabia a Teatr MOZAIKAT poprzez muzyczne spektakle i zabawy dos tarczy dzieciom niezapomnianych wrażeń. Wszystkiemu towarzyszyć będzie przyjazna dla rodzin atmosfera do wspólnego i indywidualnego eksplorowania literatury dla dzieci.

Książki w atrakcyjnych cenach
Możliwości spędzenia czasu na tych targach jest wiele, ale w ten weekend najważniejsze są książki! Podczas wydarzenia można zapoznać się z najnowszą ofertą wydawnictw z całego kraju. W gronie wystawców znaleźli się m.in. Babaryba, Helion, Dom Wydawniczy Rebis, Media Rodzina, Muza, Nowa Baśń, Wydawnictwo Agora Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo NieZwykłe, Wydawnictwo Poznańskie, Wydawnictwo SQN, Zakamarki, Zysk i Ska i wielu innych! Jak co roku wystawcy przygotowali
atrakcyjne ceny dla uczestników targów.

Bilety w (nie) zwykłych cenach
Młodzież do 19 roku życia (włącznie), nauczyciele oraz bibliotekarze wybierający się na wydarzenie muszą pobrać bezpłatną wejściówkę. Dla pozostałych grup przygotowano bilety w atrakcyjnych cenach 10 zł (ulgowy), 15 zł (normalny) oraz 30 zł (3 dniowy). Bezpłatne wejściówki oraz bilety dostępne są na stronie https://tobilet.pl/poznanskie targi ksiazki2024.html

Poznańskim Targom Książki towarzyszą Targi Edukacyjne, które skierowane są do uczniów poszukujących dalszej ścieżki edukacyjnej, a także do rodziców i nauczycieli.

Więcej informacji na stronach:
www.targiksiazki.pl oraz www.edukacja.mtp.pl.


Dodaj komentarz