Promocje książek Różne Rynek wydawniczy

Autorski Live z Anną Stryjewską

Miłka Skalska będzie gościć Annę Stryjewską, autorkę powieści Dama w kapeluszu, wydanej nakładem wydawnictwa Skarpa Warszawska.

Poruszająca opowieść o przyjaźni między podziałami, miłości i dążeniu do realizacji marzeń…

Młodziutka Apolonia, chcąc uniknąć kolejnych, brutalnych ataków ojczyma, za namową zrozpaczonej matki, opuszcza rodzinną wieś pod Rzgowem i przyjeżdża do Łodzi. Licząc na schronienie u ciotki, starszej siostry mamy – gorzko się rozczarowuje. Wynajmuje więc pokój na Wschodniej, zaludnionej w większej części przez biedne społeczeństwo żydowskie, który dzieli z Helką – dziewczyną lekkich obyczajów, Frankiem – pucybutem, Mańką, praczką, a także panem Władkiem, zajmującym się ostrzeniem noży. Po kilku tygodniach poszukiwań udaje jej się znaleźć zatrudnienie w pracowni kapeluszy przy Piotrkowskiej, do której schodzą się największe elegantki miasta. Tymczasem na horyzoncie zaczyna pojawiać się widmo wojny… Anna Stryjewska zabiera nas w podróż po Łodzi dwudziestolecia międzywojennego, w rytm znanych szlagierów wyśpiewanych przez kapele podwórkowe, Hankę Ordonównę i Eugeniusza Bodo.

Anna Stryjewska od lat jest związana z Łodzią, gdzie prowadzi własną agencję nieruchomości. Pasjonuje się podróżami, które pozwalają jej odkrywać nowe miejsca, smaki i kultury. Ma szerokie zainteresowania, w tym historię, literaturę i malarstwo, a w wolnych chwilach sama oddaje się sztuce malarskiej.

W roku 2015 autorka została wyróżniona honorowym wyróżnieniem w konkursie Książka Przyjazna Dziecku za swoją powieść młodzieżową Głowa do góry, Matyldo! oraz za bajkę Filip i jego orkiestra. Jest również autorką trylogii Sagi klonowego liścia, wydanej w 2023 roku przez wydawnictwo Skarpa Warszawska.

Wcześniej współpraca z Wydawnictwem Szara Godzina zaowocowała publikacją takich tytułów jak: Pocałunek morza (2018), Mistrzowie życia (2018), Chłopiec z ulicy Wschodniej (2018), Kochankowie miasta (2019), a także dwutomowej Dylogii – Zośka, w skład której wchodzą: Zośka. Dopóki biło serce – tom 1 (2020), Zośka. Przepustka do szczęścia – tom 2 (2021). Ostatnie jej dzieła to Skradziona kołysanka (2021) i Albański motyl (2022).

12 marca, wtorek, godz. 19.00

Facebook/Autorzy Książek w Obiektywie


Agencja promocji autorów „AUTORZY KSIĄŻEK W OBIEKTYWIE” – powstała z pasji do książek i fotografii. Pomaga pisarzom, poetom wypromować swój wizerunek poprzez piękne fotografie, krótkie filmy reklamowe, wywiady, spotkania autorskie czy recenzje książek. Pomaga początkującym autorom zdobyć umiejętności pisarskie i zbudować markę osobistą. W ofercie są kursy pisarskie, sesje wizerunkowe, reportaże fotograficzne i filmowe, wywiady… Zajmuje się także promocją autorów oraz ich dzieł literackich w mediach społecznościowych. Tworzy strony i blogi internetowe.

(info Autorzy Książek w Obiektywie)

Dodaj komentarz