Poligrafia Ranking drukarń Rynek wydawniczy

Ulubiona drukarnia (rok 2024) wybrana

Po raz kolejny poprosiliśmy naszych czytelników-wydawców o wskazanie zakładu poligraficznego, który cieszy się Państwa największą sympatią. Z tym określeniem wiążą się oczywiście bardzo subiektywne odczucia, załóżmy jednak, że chodzi nam o to czy ma miłą załogę, miłych i kompetentnych szefów, świetnie się z tym zakładem współpracuje itd. 

Wydawcy, czytelnicy, miłośnicy książek zdecydowali! A oto wyniki w tegorocznym rankingu “Drukarnia wydawniczych sympatii”:

Przedstawiciele niektórych laureatów tegorocznego (2024) Rankingu Wydawniczych Sympatii (od lewej); Drukarni Azymut i Machiny Druku

MIEJSCE PIERWSZE – MACHINA DRUKU (Toruń)
321 głos

MIEJSCE DRUGIE – ARTIS POLIGRAFIA (Toruń)
223 głosy

MIEJSCE TRZECIE – Drukarnia OSDW Azymut (Łódź)
368 głosów

Gratulujemy! Dyplomy zostały wręczone pierwszego dnia trwania Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie, podczas uroczystości rozstrzygnięcia Konkursu PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2023 (PKiN, Sala Kisielewskiego).

W sumie oddano 1305 głosów na 43 zakłady. Minimum 10 głosów oddano na 12 drukarń. Na Abedik głosowało 171 wydawców, na Sindruk 83, na Drukarnię Wydawniczą im. W.L. Anczyca 60, Na Books Factory 35, na Totem 24, na TZG Zapolex 27, Na Drukarnię Moś i Łuczak 21, na Edicę 12, na Follak 12.


Przypominamy, że w roku ubiegłym za najsympatyczniejsze drukarnie uznaliście Państwo Opolgraf, Drukarnię Wydawniczą z Krakowa oraz Machinę Druku z Torunia.

Redakcja portalu www.wydawca.com.pl


One thought on “Ulubiona drukarnia (rok 2024) wybrana

Dodaj komentarz