Festiwale literackie Targi, festiwale

Festiwal Książki Opole 2024 – drugi weekend czerwca

8. Festiwal Książki Opole 2024 odbędzie się w dniach 7-9.06.2024 r. na Placu Wolności w centrum miasta Opola. Organizatorzy zapraszają na największe targi książki na Opolszczyźnie, spotkania autorskie z gwiazdami polskiej literatury oraz koncerty.


Wzorem lat ubiegłych w czerwcu Opole będzie gościć pisarzy, osoby związane z kulturą, muzyką i sztuką. Na plenerze wydawniczym, w którym w weźmie udział rekordowa liczba ponad stu wydawnictw, zaprezentowane zostaną nowości i premiery książkowe, a także liczne literackie trendy. Wydarzenie będzie miało miejsce na Placu Wolności i jak w latach poprzednich zielony park zamieni się w tętniące życiem Miasteczko Literackie. W Opolu jest najlepszy festiwal książkowy na świecie, na który zapraszam co roku. Jestem tu już siódmy raz i mam zamiar tu być jeszcze myślę co najmniej 97 razy! Polecam! – wspominał Remigiusz Mróz podczas edycji w 2023 roku.

Festiwal doczekał się już ósmej edycji. Łącznie we wszystkich edycjach udział wzięło kilkaset tysięcy osób, miało miejsce blisko 500 spotkań autorskich, a do Opola przyjechało ponad 400 wydawnictw. Na Festiwalu Książki w Opolu jest wspaniale, są znakomici autorzy, świetne książki, cudowni czytelnicy i znakomita atmosfera!– powiedział prezydent Aleksander Kwaśniewski, który był jednym z autorów goszczących w roku 2023.

Tegoroczny festiwal to niezmiennie także koncerty – w tym roku na wzór roku poprzedniego każdy dzień festiwalowy zakończy się koncertem w określonym klimacie muzycznym. Ponownie odbędzie się również cykl spotkań pt. „Zbrodnia na pokładzie” – miejscem spotkania będzie statek płynący Odrą co dodatkowo podkreśli klimat wydarzenia. Aby wydarzenie zachęcało do odwiedzin również młodzież, w tym roku po raz kolejny będzie miał miejsce Panel Young Adult, podczas którego najpoczytniejsi autorzy gatunku spotkają się ze swoimi fanami. Najmłodszych czytelników w tym roku również czeka moc atrakcji i wrażeń.

Festiwal Książki słynie już z bicia własnych rekordów frekwencji oraz wydarzeń – w tym roku nie może być inaczej!

Wszystkie informacje dotyczące tegorocznych spotkań, warsztatów i koncertów będą się pojawiały na stronie internetowej festiwalu oraz w mediach społecznościowych.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, pomysłodawcą i inicjatorem drukarnia Opolgraf.
Wydarzenie wspiera Miasto Opole, a głównym partnerem Fundacji Fabryka Inspiracji PL jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu.
Kontakt: Judyta Gralka, judyta.gralka@opolgraf.com.pl tel. 504 393 244
(info Opolgraf)

Dodaj komentarz