EMPIK Kadry

Grupa Empik wzmacnia zespoły zarządzające i kontynuuje dynamiczny rozwój

W pierwszym półroczu 2024 roku Grupa Empik dokonała zmian w strukturze zarządczej. Funkcję Chief Operating Officera i Wiceprezesa Grupy objął Karol Ignatowicz. Do Zarządu dołączyli dotychczasowi członkowie Executive Team: Natalia Korzeniecka-Walak, Wojciech Kudaś oraz Łukasz Sitko. Zmiany objęły także Radę Nadzorczą, do której powołani zostali: Damian Zapłata i Jacek Owczarek. Nowa struktura wzmacnia strategiczne obszary działalności spółki i pozwala jeszcze efektywniej zarządzać jej wielokanałowym rozwojem.


W związku z dynamicznym rozwojem Grupy Empik i ambitną strategią korporacyjną na kolejne lata władze spółki podjęły decyzję o zmianach w ramach zespołów zarządzających.

Karol Ignatowicz, dotychczasowy Dyrektor E-commerce i Łańcucha Dostaw, Członek Zarządu od 2021 roku, objął stanowisko Group COO i Wiceprezesa. W nowej funkcji odpowiada za dalszy rozwój kanału online, doświadczenie klienta i łańcuch dostaw oraz synergie operacji w ramach spółek Empik, Empik Fulfilment, Platon i Empik Foto.

Do Zarządu Grupy Empik dołączyło również troje dotychczasowych członków Executive Team:

  • Natalia Korzeniecka-Walak, Dyrektorka ds. Korporacyjnych, wspierająca rozwój Grupy od strony zasobów ludzkich, skutecznej i wydajnej organizacji, ekspertyzy prawnej, ESG oraz komunikacji korporacyjnej; 
  • Wojciech Kudaś, Dyrektor Marketingu i Strategii, który odpowiada za siłę marki Empik, maksymalizację wartości klienta i realizację kluczowych inicjatyw rozwojowych w ramach całej Grupy;
  • Łukasz Sitko, Dyrektor Operacyjny Retail, odpowiedzialny za operacje i sprzedaż w kanale offline oraz realizację strategii ekspansji sieci fizycznej w ramach omnikanałowego ekosystemu Empiku.

Pozostały skład Zarządu pozostaje niezmienny. Obok Prezeski Grupy – Ewy Szmidt, Wiceprezesa – Karola Ignatowicza i nowych członków: Natalii Korzenieckiej-Walak, Wojciecha Kudasia i Łukasza Sitko, tworzą go: Piotr Świątek – Dyrektor Finansowy, w roli Członka Zarządu od 2015 roku oraz Karol Czupryński – Dyrektor ds. Handlowych, powołany do Zarządu w 2023 roku.

Nowy, poszerzony skład Zarządu jeszcze mocniej wesprze dynamiczny rozwój Grupy Empik. W ramach nowej struktury zarządczej każdy z członków odpowiada za jeden z filarów strategii: e-commerce i łańcuch dostaw, rozwój sieci fizycznej, finanse, multikategoryjna, atrakcyjna oferta, HR, ESG i corporate affairs oraz marketing i siła marki.

Nowa Rada Nadzorcza

Poszerzeniu składu Zarządu Grupy Empik towarzyszą zmiany na poziomie Rady Nadzorczej. W pierwszej połowie 2024 roku powołani zostali do niej dwaj nowi członkowie: Damian Zapłata, związany wcześniej m.in. z Modivo S.A. na stanowisku Prezesa Zarządu, Allegro jako Członek Zarządu w roli Chief Commercial Officer czy Fiserv Polska jako Prezes Zarządu oraz Jacek Owczarek, Członek Zarządu i Dyrektor Finansowy w Grupie Eurocash. Dołączyli oni do dotychczasowych członków Rady: Łukasza Waszaka i Pawła Moskwy, wnosząc doświadczenie i mocną ekspertyzę rynkową z obszarów e-commerce, marketplace, retail, finansów i logistyki.


(info Empik, zdj.: nowy Zarząd Grupy Empik)

Dodaj komentarz