Rynek wydawniczy

Rusza Raport Warszawski – nowy portal o stolicy

W poniedziałek, 3 czerwca wystartował nowy portal o Warszawie – Raport Warszawski. To medium, należące do wydawnictwa Skarpa Warszawska, które skupia się na treściach lokalnych – zarówno newsowych, jak i bardziej reportażowych, interwencyjnych i społecznych.


Redaktorem naczelnym nowego portalu został Piotr Wróblewski, poprzednio kierownik online w Polska Press, a także laureat Grand Press 2023 za książkę reporterską Żarnowiec. Sen o polskiej elektrowni jądrowej. Skład redakcji tworzą także: Greta Sulik (wcześniej Radio Warszawa i haloursynow.pl), Miłosz Piotrowski (Radio Kolor i Eska Warszawa), Marta Gostkiewicz (PAP i WP.pl) oraz fotograf Maciej Gillert (Fakt i Super Express).

Chcemy być wyborem numer jeden w Warszawie. Stworzyliśmy świetny zespół redakcyjny doskonale znający się na stołecznych tematach. W Raporcie Warszawskim stawiamy na jakościowe dziennikarstwo, skupiamy się na tematach lokalnych, interwencyjnych i społecznych. Takich, które interesują mieszkańców Warszawy oraz całej aglomeracji – mówi Piotr Wróblewski, redaktor naczelny Raportu Warszawskiego.

Na stronie głównej Raportu Warszawskiego znajdują się następujące kategorie: interwencje, miasto, inwestycje, polityka, transport, kryminalne, historia i kultura.

W tej chwili redakcja liczy pięć osób, ale w ciągu najbliższych miesięcy dołączą do nas kolejni świetni dziennikarze. Poza tematami przygotowanymi przez redakcję pojawią się również felietony – zarówno lokalnych polityków, jak i ekspertów od dostępności, architektury czy historii. Zależy nam na pokazywaniu różnych głosów, różnych stron i różnych punktów widzenia. Nie chcemy narzucać Czytelnikowi swojej wizji. Chcemy, by sam, na podstawie naszych artykułów, wyrobił sobie zdanie na dany temat – dodaje Wróblewski.

Wydawcą Raportu Warszawskiego jest wydawnictwo Skarpa Warszawska wydające miesięcznik Skarpa Warszawska, dwumiesięcznik Historia bez tajemnic i dwumiesięcznik POCISK Magazyn Literacko-Kryminalny. Wydawnictwo jest także jednym z największych wydawców książek w Polsce wydając w 2023 roku 140 premier i notując sprzedaż ponad miliona egzemplarzy. Od 2021 wydawnictwo jest także właścicielem sklepu internetowego inbook.pl i dwóch księgarni w Warszawie.

Dostrzegliśmy, że Warszawa nie ma swojego, lokalnego silnego medium, które nie byłoby częścią większej grupy medialnej. Postanowiliśmy zapełnić tę niszę, bo na rynku pojawiło się wielu świetnych dziennikarzy, którzy gwarantują jakościowe dziennikarstwo. – tłumaczy Rafał Bielski, właściciel i prezes Skarpy Warszawskiej.
(info Skarpa Warszawska)

Dodaj komentarz