Różne Rynek wydawniczy

„Lato z dreszczykiem” – opowieść kryminalna stworzona wspólnie ze słuchaczami Polskiego Radia

Tajemnicze historie, nieoczekiwane zwroty akcji, fascynujące wątki i intrygujący bohaterowie – 17 czerwca startuje wakacyjny konkurs literacki radiowej Jedynki „Lato z dreszczykiem”. W ramach „Lata z radiem” słuchacze będą wspólnie stworzyć radiowy kryminał. W poniedziałek na antenie Programu Pierwszego w audycji „Cztery Pory Roku” pierwszy odcinek „Zemsty serca Maharadży. 101 lat później” w znakomitej interpretacji Andrzeja Mastalerza. Kolejne fragmenty stworzą słuchacze Jedynki! Na autorów wybranych fragmentów opowiadania, czekają atrakcyjne nagrody.


Program Pierwszy Polskiego Radia zaprasza do zabawy literackiej „Lato z dreszczykiem”. Na specjalnej stronie został zamieszczony pierwszy fragment oraz opis bohatera (w tym roku jest nim potomek niezapomnianego komisarza Hieronima Bóbr – Bobrowskiego). Zadaniem słuchaczy będzie dopisywanie kolejnych fragmentów tej historii. Swoje propozycje można przesyłać za pomocą formularza zgłoszeniowego.

W każdy  poniedziałek, od 24 czerwca w audycji „Lato z radiem” prezentowany będzie wybrany fragment, który jednocześnie stanie się dalszym ciągiem publikowanego opowiadania. Jego zakończenie poznamy wraz z końcem tegorocznej trasy „Lata z radiem”.    

Opowiadanie w całości zostanie nagrane i wyemitowana na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia.

Teraz wszystko w rękach słuchaczy!

Więcej o konkursie


(info Polskie Radio)

Dodaj komentarz