Konkursy Różne

Piąta edycja konkursu Jasnowidze

Wydawnictwo Dwie Siostry ogłaszają piątą edycję Międzynarodowego Konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci Jasnowidze. Konkurs jest skierowany do autorów, ilustratorów, grafików i wszystkich książkotwórców z Polski i zagranicy.


Jest to już piąta edycja konkursu. Do czterech poprzednich zgłoszonych zostało w sumie ponad 2600 prac z całego świata! Na podstawie zwycięskich projektów powstają książki, które sukcesywnie trafiają na księgarskie półki, a z wybranymi twórcami wydawnictwo nawiązuje współpracę przy kolejnych książkowych projektach.

Poza książkami owocem każdej edycji konkursu jest wystawa złożona z kilkudziesięciu najciekawszych projektów. Wystawy pokonkursowe udostępniane są szkołom, bibliotekom i instytucjom kulturalnym. Te z poprzednich edycji można było oglądać w kilkunastu miastach w Polsce.

Zgłoszenia przyjmowane będą tylko drogą elektroniczną. Można je nadsyłać do do 15 października 2024 poprzez:
a) wypełnienie formularza zgłoszeniowego online dostępnego na stronie Konkursu
oraz
b) załączenie do formularza online plików cyfrowych zawierających pracę konkursową lub zamieszczenie w formularzu linku umożliwiającego ściągnięcie tych plików.

Prace konkursowe należy złożyć wyłącznie w formie plików.

„JASNOWIDZE, łączcie się!” to grupa dla wszystkich uczestników i uczestniczek międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE, którzy/które szukają ilustratora/ilustratorki lub autora/autorki tekstu do współpracy przy tworzeniu konkursowego projektu.

Prace konkursowe będą oceniane przez dwa niezależne jury:

  • Jury międzynarodowe, w którym w tej edycji zasiądą: niemiecka ilustratorka i autorka książek oraz komiksów Anke Kuhl, ukraiński grafik i autor Andrij Łesiw (połowa duetu Art Studio Agrafka) oraz polscy graficy i twórcy książek autorskich Aleksandra Cieślak i Tomasz Broda.
  • Jury Wydawnictwa Dwie Siostry w tradycyjnym składzie: Jadwiga Jędryas, Ewa Stiasny i Maciej Byliniak.

Ocenie podlegać będą przede wszystkim jakość artystyczna projektu, oryginalność, forma pobudzająca dziecięcą wyobraźnię i treść uwzgledniająca dziecięcą wrażliwość. Jurorzy będą obradować zdalnie, za pośrednictwem internetu.

W Konkursie tradycyjnie przewidziane są 3 kategorie nagród:

  • Nagroda główna w wysokości 2500 euro oraz dwa wyróżnienia honorowe – przyznawane przez jury międzynarodowe.
  • Nagroda w postaci wydania książki przyznawana przez jury Wydawnictwa Dwie Siostry.
  • Udział najlepszych nadesłanych projektów w wystawie pokonkursowej.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 6 grudnia 2024 roku podczas finałowego spotkania z udziałem jurorów oraz na stronie internetowej konkursu.

Regulamin konkursu

Więcej o konkursie

Kontakt:
Marta Kalińska
e-mail: jasnowidze@wydawnictwodwiesiostry.pl
tel. (+48) 22 115 44 10

(info Wydawnictwo Dwie Siostry)


Dodaj komentarz