Festiwale literackie Rynek wydawniczy Targi, festiwale

Instytut Książki na Międzynarodowym Festiwalu Literatury Dziecięcej w Rabce

W dniach 17-20 lipca 2024 roku odbędzie się jedenasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej w Rabce-Zdroju. W bogatym programie imprezy znalazło się też miejsce na wydarzenia organizowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Łącznie na festiwalu w Rabce Instytut Ksiażki przygotowuje dla najmłodszych czytelników trzy wydarzenia:

17 lipca, godz. 9:30

Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce

POCZUJ wiersze. Spotkanie NAJNAJważniejsze. Sensoryczne i bliskościowe spotkanie z poezją dla najmłodszych („najnanów”) – warsztaty dla dzieci w wieku 1-4 poprowadzi Lucyna Eluszkiewicz-Brzezińska. Na warsztat obowiązują zapisy.

godz. 11:00

Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce

TYCI TYCI, a CZYTA. Poetyckie i krzepiące spotkanie z NAJmłodszymi i ich Opiekunami wokół najnowszych wierszy Doroty Gellner, które ukażą się w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” – warsztaty dla dzieci w wieku 0-3 poprowadzi Lucyna Eluszkiewicz-Brzezińska. Na warsztat obowiązują zapisy.

18 lipca, godz. 11:00

Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce

Wycieczka do bajkowego miasteczka. Warsztaty poetycko-muzyczne dla dzieci w wieku 4-6 poprowadzi Dorota Gellner. Na warsztat obowiązują zapisy.

W trakcie festiwalu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce będzie też można zobaczyć wystawę ilustracji Joanny Kłos z najnowszej książki dla niemowląt przygotowywanej w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Książka będzie miała swoją premierę jesienią tego roku.

W tym roku na festiwalu w Rabce Instytut Książki zaprezentuje także nowy projekt BookStadion, w ramach którego będzie pokazywał młodym adeptom i adeptkom szkółek piłkarskich oraz fanom futbolu, że książki i piłka nożna to naprawdę zgrany duet. Więcej informacji o tym projekcie podamy już wkrótce.

20 lipca, godz. 11:00

Stadion Miejski w Rabce-Zdroju

Bilet na stadion marzeń. Warsztaty sportowo-czytelnicze, w ramach nowego projektu Instytutu Książki BookStadion poprowadzi Paweł Piwowarczyk. Warsztaty połączone będą z pokazem freestyle footballu w wykonaniu mistrza świata Pawła Skóry. Na warsztat obowiązują zapisy.

godz. 12:00

Stadion Miejski w Rabce-Zdroju

Otwarty pokaz freestyle footballu w wykonaniu mistrza świata Pawła Skóry. Na wydarzenie nie obowiązują zapisy.


Szczegółowe informacje na temat programu tegorocznego festiwalu w Rabce można znaleźć TUTAJ.

Promotorom i promotorkom czytelnictwa szczególnie polecamy piątkową konferencję dla dorosłych, która odbędzie się 19 lipca. Wśród zaproszonych ekspertów zobaczymy Marka Kamińskiego, dr Wandę Matras-Mastalerz, dr. Marka Kaczmarzyka i wielu innych znakomitych gości.

Uwaga! Na większość wydarzeń w ramach festiwalu obowiązują zapisy, które rozpoczęły się w nocy z 7 na 8 lipca 2024.

(źródło: Instytut Książki)

Dodaj komentarz