Promocja!

1945 – rok zwycięstwa

Original price was: 49,00 zł.Current price is: 33,00 zł.

autor: Władimir Bieszanow
wydawca: Inicjał

ISBN 978-83-64066-00-9,
444 strony, oprawa twarda (okładki lekko podniszczone – zwroty z księgarń)

1945 rok był ostatnim rokiem II wojny światowej, która dla obywateli ZSRS była wielką wojną ojczyźnianą. Wojska sowieckie nieustępliwie, nie oglądając się na straty, parły w stronę Berlina, zdobycie którego dla sowieckich wodzów było symbolem klęski III Rzeszy. ,,Po drodze” była Polska, zdradzona już przez sojuszników podczas Konferencji Jałtańskiej, Rumunia, która w ostatniej chwili zdążyła zmienić orientację wojenną, Węgry, którym to się już nie udało, Austria i Czechosłowacja.Po czterech latach zmagań żołnierz sowiecki wkroczył na tereny Germanii. Wkroczył jako zwycięzca, któremu nikt już nie mógł stawić oporu, wkroczył i zaczął się mścić.

Opis

1945 rok był ostatnim rokiem II wojny światowej, która dla obywateli ZSRS była wielką wojną ojczyźnianą. Wojska sowieckie nieustępliwie, nie oglądając się na straty, parły w stronę Berlina, zdobycie którego dla sowieckich wodzów było symbolem klęski III Rzeszy. ,,Po drodze” była Polska, zdradzona już przez sojuszników podczas Konferencji Jałtańskiej, Rumunia, która w ostatniej chwili zdążyła zmienić orientację wojenną, Węgry, którym to się już nie udało, Austria i Czechosłowacja.Po czterech latach zmagań żołnierz sowiecki wkroczył na tereny Germanii. Wkroczył jako zwycięzca, któremu nikt już nie mógł stawić oporu, wkroczył i zaczął się mścić. A miał za co! Płonęły grabione wsie i miasteczka, masowo gwałcono kobiety, mordowano starców i dzieci. Rozmiar bestialstw przekroczył wszelkie granice, dobroduszny Słowianin przeistoczył się w żądnego krwi potwora. Mijających granicę Prus Wschodnich i Niemiec żołnierzy witał napis: ,,Oto ona, przeklęta Germania”. I w tej przeklętej Germanii rękoma żołnierzy sowieckich dopełniła się sprawiedliwość dziejowa.

1945… to kolejna pozycja znakomitego białoruskiego historyka Władimira Bieszanowa, ukazująca przygotowania do wojny w ZSRR i przebieg sowieckiej wojny ojczyźnianej. Nakładem naszego wydawnictwa ukazały się tego autora: Kadry decydują o wszystkim, Czerwony Blitzkrieg, 1942. Poligon czerwonych generałów (wspólnie z wyd. Harmonia), 1943 – rok przełomu.

SPIS TREŚCI
Cud zwycięstwa
Na Berlin! Próba pierwsza
– Operacja wiślano-odrzańska
– Operacja wschodniopruska
– Operacja zachodniokarpacka
– Operacja „Argonauta”
Na Berlin! Próba druga
– Operacja dolnośląska
– Operacja pomorska
– Operacje górnośląska i morawsko-ostrawska
– Operacja wschodniopruska (ciąg dalszy)
– Operacja wiedeńska
Na Berlin! Próba ostatnia
– Przełamanie
– Doszli!

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „1945 – rok zwycięstwa”